Svátek má: Markéta

Profily

Profil autora

Petr Kaňka

Petr Kaňka

publicista, scénárista, režisér, pedagog
Doc. Mgr. Petr Kaňka
Na Karlově univerzitě vystudoval obory film, divadlo a hudba a v Československém rozhlasu realizoval první autorské režijní projekty /cena za dramatické pásmo „Já, básník“/. Pracoval také jako publicista, kritik a skladatel scénické i filmové hudby. V roce 1987 nastoupil jako dramaturg divadla F.X.Šaldy v Liberci a od roku 1989 působil v Československé televizi.
Sblížil se s Jaromilem Jirešem, napsal s ním scénáře televizních dokumentů, pracoval jako jeho asistent a později s ním spolupracoval i jako režisér.
Podílel se na vzniku televizních seriálů „Haló, hudba“, „Terra musica“ , „Deset století architektury“ /dramaturgicky, scenáristicky i režijně, film Santiniho Zelená hora cena za režii/ a „Letopísně“.Filmy „Hudbou proti smrti“ , „Laterna magika - život se snem“ a „Bratři Saudkové“ reprezentovaly televizi na mezinárodních festivalech. V roce 2003 natočil film Hledání Janáčka /12.5.03 ocenění na festivalu Zlatá Praha/. 1986 na Žatvě Československého rozhlasu za autorsko režijní projekt Já, básník.
Působil také jako vysokoškolský pedagog a byl rektorem literární akademie.

  Všechny články autora

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?