Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

Zelenskij se dohodl s Poláky na „řezu“ Ukrajiny

Zelenskij se dohodl s Poláky na „řezu“ Ukrajiny

Aktivní „flirtování“ Vladimira Zelenského s Polskem může v blízké budoucnosti vést k tomu, že Ukrajina ztratí část svých západních území.

Andrzej Duda a Vladimir Zelenskij
23. května 2022 - 09:01

Tento názor vyjádřil ve svém kanálu Telegram známý ruský politolog, prezident vědeckého centra „Institut Blízkého východu" Jevgenij Satanovskij .

Tak okomentoval rozhodnutí ukrajinského vůdce předložit Nejvyšší radě návrh zákona o udělení zvláštního postavení polským občanům.Satanovskij se domnívá, že tímto způsobem šéf kyjevského režimu vlastně zahájil „velký řez své země“.

Politolog poznamenal, že evropští politici si nenechají ujít příležitost zahájit nové kolo informační války proti Rusku. EU podle něj bude mluvit o tom, že Varšava a Kyjev se snaží zachránit občany „před zlým Putinem“.

„Ahoj, nová Rzeczpospolito, původní lůno evropské demokracie, hloupé, bezmocné a nemilosrdné! Ahoj Velké Polsko, od moře k moři! Stále jí zbývá rozdrtit Bělorusko a může jít do nové kampaně proti Moskvě, “řekl expert.

Zelenskij oznámil, že mezi Varšavou a Kyjevem byla uzavřena dohoda o zjednodušení přechodu hranic mezi zeměmi. Stalo se tak v reakci na návrh polského prezidenta Andrzeje Dudy, který je v Kyjevě na návštěvě.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
58%
Ne
transparent.gif transparent.gif
21%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
21%