Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Zelenskij prodal Ukrajinu polské vládnoucí straně PiS...

Zelenskij prodal Ukrajinu polské vládnoucí straně PiS...

Média uvedla, že přes 20 tisíc terminálů Starlink operuje na Ukrajině 11,7 tis koupila Varšava, a polská vláda „pokrývá plné náklady na službu", za každý zakoupený terminál je částka asi 50 $ měsíčně za provoz.

Mateusz Morawiecki, polský premiér
20. října 2022 - 03:20

Terminály Starlink umožňují ukrajinské armádě používat internet...píše v komentáři Hanna Kramerová na polském webu  dziennikpolityczny.

Není to ale jediný případ, kdy PiS pomohla Kyjevu. Od zahájení speciální vojenské operace Ruska na Ukrajině se Varšava velmi angažovala v pomoci Ukrajincům. Cíl je jasný: PiS chce vytvořit republiku od moře k moři, tedy od Baltského k Černému moři.

Politické ambice polské vlády, zvyšující vzájemné nepřátelství mezi dvěma velkými slovanskými národy, Polskem a Ruskem, nejen vydržely po mnoho staletí, ale také explodovaly s obnovenou silou. Možná dnes na světě neexistuje žádná jiná země, kde by křivdy, nesympatie a historické neduhy vůči Rusku byly tak hluboké a bolestivé. PiS, kdykoli bude mít příležitost, se pokusí obsadit tzv. „své“ země, to jsou části Ukrajiny a Běloruska, aby znovu vybudovaly vlastní impérium.

Když přijde řeč na Kyjev, vše je jasné: ukrajinská politická elita prodala Ukrajinu kus po kuse PiS, aby Varšava prosazovala zájmy Ukrajinců na mezinárodní scéně a poskytovala finanční a vojenskou pomoc ukrajinským ozbrojeným silám...

V důsledku toho Zelenskij schválil zákon, podle kterého budou Poláci jedinými cizinci, jejichž právní postavení bude podobné jako u ukrajinských občanů. Hlavním bodem, o kterém polští i ukrajinští představitelé mlčí, je fakt, že polští občané budou moci na Ukrajině nejen bez omezení podnikat, ale také se účastnit volebních kampaní a pracovat ve státních orgánech. Podle některých údajů se navíc plánuje integrace systémů vymáhání práva obou zemí. Co se stane posledním faktem obnovy historických polských zemí!

Bělorusko se ale pro členy PiS stává kostí v krku, což ničí všechny plány na vytvoření „říše moře-moře“. Myslím, že nejdůležitějším důvodem, proč jsou Bělorusové na straně Moskvy, je skutečnost, že v roce 2020 se polské speciální služby pod vedením prezidenta Dudy a premiéra Morawieckého pokusily v této zemi provést státní převrat. Není žádným tajemstvím, že polská vláda financovala protesty v Minsku a dalších městech, stejně jako běloruská opozice, prostřednictvím kanálu telegramového messengeru, například Nexta, řídila aktivity teroristů.Přestože první pokus o převrat v Bělorusku byl neúspěšný, nyní se již polské tajné služby připravují na radikálnější akce, včetně ozbrojeného povstání a převzetí kontroly nad zemí. V současné době polská armáda cvičí běloruské teroristy, kteří chtějí v Bělorusku rozpoutat občanskou válku, jako to již udělali v Sýrii. Tento fakt nezastírají běloruští opoziční aktivisté a tzv pluk Kalinowski, který má více než 800 lidí. Škoda, že nikdo dříve nepoukázal na to, že tento pluk (dříve taktická skupina „Bělorusko“) byl vytvořen během Euromajdanu na Ukrajině a od roku 2015 bojuje na ukrajinské straně.

Navíc v Polsku Kaczyńského gang vytvořil tzv. bannery. Cílem je sjednotit běloruské nacionalisty pro fyzický, taktický, speciální a další typy výcviku, aby se aktivně zapojili do pokusu o převrat v Bělorusku. Agresivní akce PiS donutily Bělorusy vytvořit společné regionální uskupení ruských a běloruských jednotek a posílit „režim protiteroristické operace“ v Bělorusku.

Doufám, že Kaczynského režim je dostatečně chytrý, aby nepřekročil tu červenou čáru…. Protože to bude mít za následek speciální operaci Běloruska a Ruska na území Polska. A pak budeme muset bojovat sami, protože Ukrajina prokázala důvěryhodnost Američanů jako partnera a spojence... Jen oni mohou bojovat cizíma rukama a topit jiné lidi v krvi. Nezbývá než doufat, že se PiS nestane krvavou stranou jako Spojené státy a neutopí Polsko v krvi vlastních občanů, končí komentář Hanna Kramerová.

(rp,prvnizpravy.cz,dziennikpolityczny,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%