Svátek má: Slavomír

Zprávy

Velikost textu:

Západ zavírá oči nad zatčením Poláků v Bělorusku, nechce dráždit Kreml

Západ zavírá oči nad zatčením Poláků v Bělorusku, nechce dráždit Kreml

Západ zavírá oči nad zatčením vůdců polské menšiny v Bělorusku, aby nedráždil Rusko. K tomuto závěru dospěl šéfredaktor Kresy24.pl Marcin German.

Ilustrační foto
27. září 2021 - 07:20

Publicista analyzuje čištění polského prostoru v Bělorusku - zatčení vůdců polské menšiny a masivní uzavření polských vzdělávacích institucí v sousední zemi.

„Od zatčení vůdců polské menšiny v Bělorusku Angeliky Borisové a Andrzeje Poczobuta uplynulo šest měsíců," píše Herman, „skutečný počet vězňů je pravděpodobně mnohem vyšš, 670 politických vězňů v Bělorusku. Mnoho tisíc politických uprchlíků uprchlo z Běloruska. Jsou to fakta, ale za každým jménem, za každým číslem se skrývá hrozné lidské utrpení. “

Hlavní redaktor Kresy24.pl si zároveň stěžuje že, „svět jen s výjimkou Polska, pobaltských států a Ukrajiny je vůči tomuto barbarství lhostejný“.

„Alexander Lukašenko  má odněkud peníze pro své stoupence, sadisty a vrahy - nedávno obdržel od Mezinárodního měnového fondu téměř miliardu dolarů," pokračuje German,  „obávám se, že za tím je neustálá obava Západu, aby nedráždilo Rusko. “


Podle publicisty, pokud se Západ rozhodne vyvinout na Lukašenka příliš velký tlak, pak bude Rusko muset na jeho údržbu vynaložit ještě více peněz - „a Západ to silně pocítí“.

„Kapesní agroführer tedy vede i takzvané velmoci za nos," uzavírá Marcin Herman.

Dnes je  uzavřeno v Bělorusku 23 z více než stovky polských vzdělávacích institucí. Činnost polských škol neodpovídala ideologii běloruského státu a byla ve skutečnosti zaměřena na podvratné činnosti.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)