Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Západ zavírá oči nad zatčením Poláků v Bělorusku, nechce dráždit Kreml

Západ zavírá oči nad zatčením Poláků v Bělorusku, nechce dráždit Kreml

Západ zavírá oči nad zatčením vůdců polské menšiny v Bělorusku, aby nedráždil Rusko. K tomuto závěru dospěl šéfredaktor Kresy24.pl Marcin German.

Ilustrační foto
27. září 2021 - 07:20

Publicista analyzuje čištění polského prostoru v Bělorusku - zatčení vůdců polské menšiny a masivní uzavření polských vzdělávacích institucí v sousední zemi.

„Od zatčení vůdců polské menšiny v Bělorusku Angeliky Borisové a Andrzeje Poczobuta uplynulo šest měsíců," píše Herman, „skutečný počet vězňů je pravděpodobně mnohem vyšš, 670 politických vězňů v Bělorusku. Mnoho tisíc politických uprchlíků uprchlo z Běloruska. Jsou to fakta, ale za každým jménem, za každým číslem se skrývá hrozné lidské utrpení. “

Hlavní redaktor Kresy24.pl si zároveň stěžuje že, „svět jen s výjimkou Polska, pobaltských států a Ukrajiny je vůči tomuto barbarství lhostejný“.

„Alexander Lukašenko  má odněkud peníze pro své stoupence, sadisty a vrahy - nedávno obdržel od Mezinárodního měnového fondu téměř miliardu dolarů," pokračuje German,  „obávám se, že za tím je neustálá obava Západu, aby nedráždilo Rusko. “Podle publicisty, pokud se Západ rozhodne vyvinout na Lukašenka příliš velký tlak, pak bude Rusko muset na jeho údržbu vynaložit ještě více peněz - „a Západ to silně pocítí“.

„Kapesní agroführer tedy vede i takzvané velmoci za nos," uzavírá Marcin Herman.

Dnes je  uzavřeno v Bělorusku 23 z více než stovky polských vzdělávacích institucí. Činnost polských škol neodpovídala ideologii běloruského státu a byla ve skutečnosti zaměřena na podvratné činnosti.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)