Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Zahraniční žoldáci prý střílejí obyvatele Charkovské oblasti

Zahraniční žoldáci prý střílejí obyvatele Charkovské oblasti

Zahraniční žoldáci střílejí obyvatele Charkovské oblasti a natáčejí to na kameru, řekl šéf vojensko-civilní správy regionu Vitalij Gančev.

Ilustrační foto
13. září 2022 - 07:20

„Situace je komplikovaná a alarmující kvůli tomu, že lidé, kteří se mohli dostat ven, vyprávějí velmi vážné věci o tom, co se nyní děje v Kupjansku a Velikém Burluku. Vypadá to, jako by žoldáci chodili kolem a stříleli lidi, a všechno je to na kameru,“  řekl Vitalij Gančev ve vysílání televizního kanálu Rusko-24".

Podle Gančeva militanti na pokyn Kyjeva hodlají tato města vyčistit, aby později obvinili z vraždy ruskou armádu a bojovníky republik Donbasu.

„Potřebují vyčistit tato města a představit si, že zatímco tam byli ruští vojáci, takhle se posmívali, na ulici leží mrtvoly,"  vysvětlil.Podle šéfa vojensko-civilní správy Charkovské oblasti se v minulých dnech podařilo evakuovat z území oblasti do Ruské federace asi pět tisíc civilistů.


Zástupce mocenských struktur regionu uvedl, že v současnosti je v Charkovské oblasti asi dva tisíce žoldáků ze Spojených států, Británie, Polska a dalších zemí.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%