Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Zacharovová: Rusko přijme kvůli blokaci Kaliningradu tvrdá opatření

Zacharovová: Rusko přijme kvůli blokaci Kaliningradu tvrdá opatření

<< PRVNÍ ZPRÁVY >> Rusko přijme tvrdá opatření vůči Litvě a Evropské unii, pokud v blízké budoucnosti nenajdou řešení otázky tranzitu do Kaliningradské oblasti, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Maria Zacharovová, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí
11. července 2022 - 06:20

Moskva podle ní očekává, že Brusel a Vilnius učiní jediné správné rozhodnutí, které zajistí hladký tranzit do Kaliningradské oblasti.

„Nebudeme čekat donekonečna. Rusko přijme tvrdá opatření proti Litvě a Evropské unii, jejichž příprava již skončila. Řešení problému je příliš dlouhé," zdůraznila Zacharovová.

Dodala, že ekonomičtí partneři Ruska již nyní trpí ztrátami kvůli jednostranně zavedeným nezákonným restriktivním opatřením Litvy.

Zástupce EK Johannes Bark již dříve uvedl, že Komise dosud nepřipravila pro Vilnius doporučení ohledně tranzitu ruského zboží do Kaliningradu a že je v kontaktu s místními úřady.


Připomeňme, že Litva od 18. června pozastavila tranzit zboží, na které se vztahují sankce EU, do Kaliningradské oblasti: stavební materiály, kov, dřevo, cement, hnojiva, alkohol, kaviár a další zboží, obecně kolem padesáti procent z celkového objem provozu.

Ministerstvo zahraničních věcí Ruska označilo takové akce za agresivní a překračování nepřátelských linií.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%