Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová: Ještě nejsou volby a už existuje zpráva EP o porušování

Zacharová: Ještě nejsou volby a už existuje zpráva EP o porušování

Zahraniční výbor Evropského parlamentu (EP), který vyzývá k přípravě na neuznání voleb do Státní dumy, se chová přinejmenším podivně, říká Maria  Zacharová. 

Maria Zacharová, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí
14. září 2021 - 17:55

„Vždy by to mělo být takhle, když mluvíme o nějakém druhu nezákonnosti: Za prvé, dojde k porušení legislativy nebo mezinárodního práva, zaznamená se porušení domácí legislativy a poté následuje posouzení a poté závěry. Zde je opak pravdou. Nejprve přichází závěr, že EU by měla být připravena odmítnout uznání voleb do Státní dumy, a poté předpokládaná skutečnost. To je nějaká anomálie, “řekla Maria Zacharová, oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí

Jak EADaily informoval , Výbor pro zahraniční věci Evropského parlamentu navrhl, aby se EU připravila na neuznání výsledků voleb do Státní dumy. Znění zprávy schválilo 56 členů výboru, devět lidí hlasovalo proti, pět dalších se zdrželo.“Volby do Státní dumy jsou naplánovány na jeden hlasovací den 19. září 2021. Souběžně s volbami do dolní komory v jeden hlasovací den proběhnou přímé volby vedoucích představitelů devíti zakládajících subjektů Ruské federace, v dalších třech regionech budou nejvyšší správní osoby volit zástupci zákonodárných sborů a 39 regionálních parlamentů.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)