Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Welt: Moskva vyslala do Německa specialistu na „delikátní operace“

Welt: Moskva vyslala do Německa specialistu na „delikátní operace“

V roce celostátních voleb v Německu vyslalo Rusko na berlínskou ambasádu důstojníka tajné služby, který má na starosti „choulostivé operace“. Uvádí to nejnovější novinářské šetření Welt am Sonntag.

Ruské velvyslanectví v Berlíně
27. září 2021 - 04:20

Podle německých novin jde o specialistu na dezinformace v Global Network, namířeném proti německé státnosti obecně a jednotlivým politikům zvlášť.

V tomto ohledu cituje Welt am Sonntag tiskovou zprávu Rady Evropy, která hovoří o jakési sabotážní a informační kampani „spisovatelé duchů“, která byla údajně zaměřena na „mnoho poslanců, vládních úředníků, politiků, tisk a občanskou společnost v EU “.


Zelený poslanec Konstantin von Notz v rozhovoru pro list Welt kritizoval vládu Merkelové za „hrubé ignorování vnitřní bezpečnosti“. Expert FDP pro vnitřní záležitosti Konstantin Küle zase naříkal, že „poslanci, kteří jsou cílem kampaně, by měli být lépe informováni, zvláště krátce před všeobecnými volbami“.

Na ruském velvyslanectví v Berlíně však v reakci na žádost Welt am Sonntag odpověděli, že „vyšetřování“ novinářů je „pseudoinformace“ a „divoká směsice dohadů a fantazií“.

(rp,prvnizpravy.cz,welt,foto:arch.)