Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

WE: Susan Riceová „našla“ stopu Moskvy v protestech v Minneapolisu!

WE: Susan Riceová „našla“ stopu Moskvy v protestech v Minneapolisu!

Spojené státy zabředly do své tradiční rasistické a násilné bažiny, ale ačkoliv je to zřejmé, snaží se hodit vinu na vnější síly, a zejména je oblíbené Rusko.

Susan Riceová, exporadkyně pro národní bezpečnost
2. června 2020 - 04:20

Bývalá poradkyně Obamy pro národní bezpečnost Susan Riceová uviděla „ruskou stopu“ v demonstracích, které vypukly v Americe kvůli vraždě George Floyda, píše The Washington Examiner.
Podle ní se cizí státy již dlouho snaží využívat problémy, které jsou pro Spojené státy bolestivé na sociálních sítích, aby zasely svár mezi Američany.

Bývalá poradkyně pro národní bezpečnost Susan Riceová uvedla, že vidí určitou zákonnost v protestech proti policejnímu zabití George Floyda po celé zemi. Podle jejího názoru vede cesta demonstrací v mnoha ohledech k Rusku, píše The Washington Examiner.

„To vše je převzato přímo z ruského výcvikového manuálu," řekla Rice televizi CNN. „Nemůžeme dovolit, aby nás extremisté a zahraniční mocnosti odvrátily od skutečných problémů naší země." Nicméně přiznala, že nemá v tomto směru žádné informace tajných služeb.


Podle Riceové se po mnoho let snaží cizí země v Americe během krize zasít svár. Kromě toho je taková činnost prý patrná zejména v sociálních sítích. „Berou jakýkoli kontroverzní, bolestivý problém ... a pak hrají na obou stranách," stěžovala si. „Snaží se nejen dostat USA do nelehké pozice, ale rozdělit nás."

Zároveň jsou slova Riceová velmi podobná výrokům prominentních republikánů a úředníků Trumpovy administrativy, uvedl list.

"Dnes jsme svědky velkého množství aktivit sociálních médií, pokud jde o protesty a reakce na ně ze strany účtů, jejichž stopy vedou k nejméně třem zahraničním protivníkům," uvedl v tomto smyslu senátor Marco Rubio. „Nevytvořili toto rozdělení. Ale aktivně podporují a propagují násilí a konfrontaci ze všech stran.“

Je přitom očividné, že frustrace společnosti, kde již zahynulo na pandemii koronaviru přes 100 tisíc lidí, vyhřezla relativně „banálním“ případem  – tedy celkem běžným násilím americké policie vedoucí k smrti zatýkaných, nyní smrtí George Floyda. Ukázala naprosto otevřeně rasismus nejen policie, ale i nerovnost občanů, zejména chudých v americkém zdravotním a sociálním  systému. Následuje zpravidla společenský výbuch, který je rovněž doprovázen všudypřítomným americkým kultem násilí. Vidět v tom „vnější stopu“ je pak další obvyklou reakcí - fejkem a dezinformací neschopných politiků odvést pozornost od vlastních chyb, a možná i zločinů.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonexaminer.com, foto: arch.)