Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Vyvěšení ruské vlajky nad radnicí Bachmutu má symbolický význam

Vyvěšení ruské vlajky nad radnicí Bachmutu má symbolický význam

Arťomovsk (ukrajinsky Bachmut) je pro Rusko jedním z klíčových objektů na nepřátelské obranné linii. Pokud to bude možné obsadit město úplně, pak se otevřou přístupy k týlu Kramatorsku a Slavjanska, řekl vojenský expert Alexej Leonkov .

Jefgenij Prigožin, šéf Wagner PMC
4. dubna 2023 - 02:20

„Vzhledem k dominantním nadmořským výškám, které tam obsadili, nás nepřítel už dlouhou dobu vážně znepokojuje. Už jsme se blížili ke Slavjansku, málem jsme ho obsadili, ale ukázalo se, že to nejde ze severu,“ řekl.

Expert poznamenal, že opevnění Donbasu bylo postaveno chytře a že je obtížné na ně přímo zaútočit, stejně jako je obejít z boku.

„Ale v současné době sledujeme operace a hledáme slabinu v jejich obraně, bez ohledu na to, jak je dokonalá,“ upřesnil expert.Vyvěšení ruské vlajky nad Arťomovskem lze podle vojenského analytika Vasilije Dandikina, kapitána první třídy záložní jednotky, přirovnat pouze k okamžiku dobytí německého Reichstagu v roce 1945.„Administrativní budova je vláda, je to centrum města a z právního hlediska má Prigožin samozřejmě pravdu. To je stejné jako obsazení Reichstagu. Když byla vztyčena naše vlajka, stále se bojovalo. Ve městě byla později podepsána kapitulace, ale nad Říšským sněmem byla už 2. května vztyčena vlajka. To prakticky znamenalo, že orgán německé moci, její symbol, padl,“ řekl Dandikin v rozhovoru pro FAN.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%