Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Velká válka není daleko! Opravdu chtějí západní lídři riskovat?

Velká válka není daleko! Opravdu chtějí západní lídři riskovat?

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov varoval, že USA se brzy stanou otevřenou stranou ukrajinské války, píše v článku na německém webu Journalistenwatch Wolfgang Huebner.

Ilustrační foto
22. srpna 2022 - 04:20

Rjabkov odmítl všechny výmluvy USA a dalších západních zemí pro dodávky zbraní Ukrajině v její údajné „sebeobraně“: „Říkám vám, jaká sebeobrana, když mluvíte o možnosti útoku na zařízení hluboko uvnitř Ruska. Politik tím zřejmě narážel na možné raketové útoky proti Krymu a ruskému území.Ukrajinská armáda může takto dalekonosné zbraně získat pouze ze Spojených států. Rjabkov ve svém prohlášení dal jasně najevo, že Moskva poslala diplomatickou cestou do Washingtonu řadu varování před takovým jednáním. Rusové už zřejmě nejsou ochotni snášet už tak velmi masivní a otevřené vměšování USA na Ukrajině. Pokud Rusko oficiálně prohlásí USA za stranu konfliktu, bude to fakticky znamenat válečný stav mezi oběma státy.

Následky by byly zejména pro Německo jako spojence USA v NATO nepředvídatelné a v každém případě vysoce nebezpečné. Rozšířený názor, že Rusové jen blafují, by se mohl ukázat jako špatný odhad s tragickými důsledky pro Německo a Evropu. Opravdu chtějí západní lídři riskovat?

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%