Svátek má: Libor

Zprávy

Velikost textu:

Ve vazbě kvůli krymském mostu skončilo již pár chlapíků

Ve vazbě kvůli krymském mostu skončilo již pár chlapíků

Pětice chlápků kvůli výbuchu na krymském mostu byla poslána do vyšetřovací vazby v Simferopolu, v hlavním městě ruské federativní Republiky Krym.

Krymský most
15. října 2022 - 06:20

Jedná se o pět občanů Ruska, Arménie a Ukrajiny. Jsou podezřelí, že jsou spojeni s druhou fází výbušné operace organizované Hlavním zpravodajským ředitelstvím Ukrajiny.

Podezření ještě není odsouzení, podezřelí z druhé fáze útoku jsou jen menší ryby. Publicista František Roček upozorňuje, že co je zajímavé, a kdo ví, zda bude odhalené: Odkud z území NATO se dostala ukrytá výbušnina do Gruzie a dále, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz publicista František Roček.


Otazníky nemizí

Výbušnina byla maskována v rolích materiálu na 22 paletách o hmotnosti 22 770 kg. Podle poslední zveřejněné verze byla na Krym přepravena pomocí náhradních dokumentů z přístavu Oděsa na území NATO do Bulharska, poté do Gruzie a Arménie na území ruského Krasnodaru. Uvidíme, jaká bude konečná verze příběhu. Neboť vozit něco z Oděsy až do Bulharska (přes nebo kolem Rumunska) je zbytečně komplikované.

Na území Krasnodaru byl výbušný pšouk naložen do kamionu ruského občana Mahira Jusubova, který jel s nákladem do Simferopolu, aby si vydělal, a byl vyhozen do povětří při jízdě na krymském mostě.Osoby a obsazení

Podle informací ze 14. 10. 2022 se na přípravě výbušného pšouku podílelo nejméně 12 lidí: občané Ukrajiny, Gruzie, Arménie a Ruska. Bylo zadrženo pět občanů Ruska a tři občané Ukrajiny a Arménie. Podle zdrojů Kommersantu (https://www.kommersant.ru/doc/5618339) byli ukrajinští občané Roman Solomko a Vladimir Zlobu, ruští občané Artem a Georgij Azatyanov, stejně jako arménský občan Artur Terchanyan vzati do vazby.
Zakonzervován ve vazbě v Simferopolu je prý i řidič kamionu, který přivezl náklad do Ruska. Byl zadržen na hranici při návratu do Gruzie den po výbuchu.

Zadržený obyvatel z Krasnodarské oblasti Georgy Azatyan je spolumajitelem společnosti "Agro Business" v Armaviru, do jejíhož skladu byla maskovaná bomba přivezena z Gruzie údajně na žádost jeho mladšího bratra Artema Azatyana, který ještě nedávno žil na Krymu. Podle předběžných údajů Azatyan Jr. během vyšetřování řekl, že náklad patří jeho dobrému příteli.

Ukrajinci Roman Solomko, který žije v Chersonu, a Vladimir Zloba, který v posledních letech pracuje v Moskvě, byli prý zodpovědní za nahrazení dokumentů při přepravě nákladu v Rusku, kdy zákazníkem byla společnost "TEK-34" z Uljanovska a příjemcem neexistující společnost na Krymu.

Jaká bude konečná verze příběhu, na to si ještě počkáme.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Je podle Vás dobře, že se Joe Biden vzdal kandidatury na příštího prezidenta USA?