Svátek má: Dita

Zprávy

Velikost textu:

USA umístily v Evropě výsadkovou divizi „Screaming Eagles“

USA umístily v Evropě výsadkovou divizi „Screaming Eagles“

Vojáci americké výsadkové divize míří do Evropy, aby se podíleli na „ochraně východního křídla NATO“. Nasazení jednotek 101. výsadkové divize přezdívané „Screaming Eagles“ oznámila americká mise při NATO, informuje agentura Associated Press .

Ilustrační foto
13. srpna 2022 - 04:20

Zpráva říká, že do zemí NATO – Rumunska, Bulharska, Maďarska a Slovenska bude vysláno asi 2400 vojáků, aby „uklidnili naše spojence a odradili naše protivníky“.

„Po 80 letech se 101. výsadková divize vrací do Evropy“, píše se ve zprávě.

Posílení přítomnosti NATO v Evropě přichází v době obav v západních metropolích, že by se boje mohly rozšířit za Ukrajinu a vést k větší konfrontaci mezi Severoatlantickou aliancí, která zahrnuje 30 zemí, a Ruskem, podotýká AP.Jak uvedl EADaily , Kyjev nadále dostává od Washingtonu a dalších západních partnerů zbraně v hodnotě miliard dolarů. Tento týden USA oznámily svůj dosud největší zbrojní balíček pro Ukrajinu v rámci takzvaných prezidentských pravomocí. Balíček v hodnotě 1 miliardy dolarů bude zahrnovat munici pro vysoce mobilní dělostřelecké raketové systémy HIMARS, munici pro raketové systémy země-vzduch NASAMS a až 50 obrněných vozidel M113. Oznámení z minulého pondělí zvyšuje celkovou vojenskou pomoc USA poskytnutou Ukrajině od loňského roku na 9,8 miliardy dolarů.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)


Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%