Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

USA umístí uprchlíky z Afghánistánu na vojenské základny ve Španělsku

USA umístí uprchlíky z Afghánistánu na vojenské základny ve Španělsku

Uprchlíci z Afghánistánu budou ubytováni na vojenských základnách ve Španělsku.

Ilustrační foto
23. srpna 2021 - 04:20

Americký prezident Joseph Biden a španělský premiér Pedro Sanchez se dohodli na rozmístění Afghánců pracujících pro Spojené státy na dvou vojenských základnách v jižním Španělsku .

Informovala o tom 22. srpna španělská vláda, uvádí  agentura Reuters .

Podle novinářů se prezident a premiér během 25 minut dohodli na rozmístění Afghánců na vojenských základnách „Moron de la Frontera“ poblíž Sevilly a „Rota“ poblíž Cádizu. Mohou být použity pro uprchlíky z Afghánistánu, dokud nebude zorganizováno jejich přemístění do jiných zemí.
 
„Pedro Sanchez a Joe Biden se dohodli, že použijí základny Moron a Rota k ubytování Afghánců pracujících pro Spojené státy před jejich tranzitem do jiných zemí,“ uvedla španělská vláda v prohlášení.


Spojené státy požádaly Ukrajinu o pomoc při evakuaci lidí ohrožených Talibanem z Afghánistánu . Ukrajinské úřady souhlasily s poskytnutím logistické pomoci při evakuaci lidí z Kábulu s jejich následným přemístěním do USA nebo jiných zemí. Upřesňuje se, že evakuace nezajišťuje poskytnutí azylu na Ukrajině.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
55%
Ne
transparent.gif transparent.gif
22%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%