Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

USA o evropských vyhlídkách Ukrajiny: Může to trvat roky, desetiletí

USA o evropských vyhlídkách Ukrajiny: Může to trvat roky, desetiletí

Navzdory doporučení  Evropské komise udělit Ukrajině status kandidátské země EU nejsou západní média ohledně evropských vyhlídek Ukrajiny příliš optimistická.

Ilustrační foto
18. června 2022 - 07:34

Zejména analytický materiál CNN říká, že „zdaleka není jisté“, že se přání Kyjeva vstoupit do EU naplní.

Zatímco většina evropských zemí silně podporuje Ukrajinu a Zelenskému v různé míře pomáhala v jeho válečném úsilí, není zdaleka jisté, že se jeho přání splní.

„Z politických a procedurálních důvodů je možné, že se EU nakonec rozhodne, že teď na to není čas. A i kdyby souhlasila s názorem předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, že by se o členství Ukrajiny mělo uvažovat," píše se v článku, „mohou uplynout roky, dokonce i desítky let, než se to stane realitou“.Mezitím nizozemský premiér Mark Rutte v telefonickém rozhovoru s prezidentem Vladimirem Zelenským řekl, že jeho země podpoří udělení statusu kandidátské země na členství v EU Ukrajině .

Jak uvedl web Strana, ruský prezident Vladimir Putin komentoval možný vstup Ukrajiny do Evropské unie. Rusko podle Putina „nemá nic proti“ vstupu Ukrajiny do EU, protože nejde o vojenský blok .

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%