Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

US velvyslanec v Rusku byl „pokárán“ za zasahování do ruských voleb

US velvyslanec v Rusku byl „pokárán“ za zasahování do ruských voleb

Dne 10.září byl americký velvyslanec v Moskvě J. Sullivan předvolán na ruské ministerstvo zahraničí na schůzku s náměstkem ministra zahraničí Ruské federace Sergejem Rjabkovem, píše se ve zprávě  ruského ministerstva zahraničí.

John Sullivan, americký velvyslanec v Rusku
11. září 2021 - 09:01

„Během rozhovoru bylo zdůrazněno, že ruská strana má nevyvratitelné důkazy o porušení ruské legislativy americkými „digitálními giganty“ v kontextu přípravy a průběhu voleb do Státní dumy Federálního shromáždění Ruské federace. V tomto ohledu bylo deklarováno o kategorické nepřípustnosti zasahování do vnitřních záležitostí Ruska.

Jednalo se také o některých dalších otázkách bilaterální povahy," píše se ve zprávě  ruského ministerstva zahraničí..

Velvyslanec zůstal na ministerstvu asi 20 minut.

Diplomat na otázky novinářů neodpověděl, důvody jeho předvolání byly zprvu nejasné. O něco později média informovala o tom, že velvyslanec opustil Ministerstvo zahraničí RF.Později diplomatický zdroj uvedl, že důvodem předvolání diplomata je zasahování USA do voleb v RF.

„V pátek 10. září se velvyslanec Sullivan setkal s náměstkem ministra zahraničí Sergejem Rjabkovem, aby projednali řadu bilaterálních otázek a podpořili tak přání prezidenta Bidena o stabilních a předvídatelných vztazích s Ruskem,“ sdělil mluvčí amerického velvyslanectví Jason Rebholz k jednání na ministerstvu.

„Důvod předvolání je jen jeden - zasahování do ruských voleb. Doufáme, že přesně to budou američtí diplomaté hlásit Washingtonu. A ne to, jak se píše v tiskové zprávě z americké ambasády, která je mimo realitu," reagovala Maria Zacharová.


(rp,prvnizpravy.cz,mid.ru,foto:arch.)