Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

Tisíce Afghánců se dostávají do Íránu a chtějí pokračovat do Evropy

Tisíce Afghánců se dostávají do Íránu a chtějí pokračovat do Evropy

<< VIDEO >> Krátké video ukazuje skutečně epický rozsah exodu Afghánců, kteří zamířili na západ.Trasa: přes Írán, směrem do Turecka a odtud do Evropy.

Afghánští uprchlíci
2. září 2021 - 04:20

Zatímco ostatní evropské země staví hraniční ploty, křik „Uprchlíci vítejte“ se brzy znovu ozve. RRG (rot-rot.grüne) koalice to umožní.

Je to nekonečný proud lidí, ohraničený horami, táhnoucí se pouštním údolím. Tady se setkávají hranice Afghánistánu, Pákistánu a Íránu a pro všechny Evropany s jasným smýšlením tyto obrazy potvrdí jejich nejhorší obavy. MailOnline má podezření , že pro tyto muže, ženy a děti bude jejich prvním cílem po Íránu pravděpodobně Turecko . Jakmile jste tam, je to jen co by kamenem dohodil do Evropy a Německa.

Očitý svědek, který podle MailOnline dobře zná podmínky, vysvětlil, že místo zobrazené ve filmu je na konci čtyřhodinové túry neprůchodným pákistánským terénem. V tomto okamžiku převezmou íránští pašeráci lidí „evropské turisty“, s kterými „hrdinské místní síly“ téměř nic nedělají.

„Jsou to nejchudší lidé, protože jsou i jiné trasy, kde je zapotřebí méně chůze, ale stojí více, “uvádí muž. Cesta těchto Afghánců začala v pustém Nimrózu, nejméně osídlené provincii Afghánistánu, kterou z velké části pokrývají pouště a hory.

Na záběrech, ve kterých se lidská karavana pohybuje, kam až oko dohlédne, zazní jen pár slov a je slyšet jen zvuk koz hnaných opačným směrem.


„Po více než čtyřech hodinách chůze jsme dorazili do údolí a čekali, až se setmí." Kolem desáté hodiny večer přišli Íránci a požádali všechny o kód nebo klíčové slovo. Když každý našel svého pašeráka, byli jsme rozděleni do skupin, z nichž každá měla svého „vedoucího pašeráka“. Potom jsme se po skupinkách přesunuli do Íránu, “řekl muž.

Dříve tu bylo možná 200 lidí, nyní je chaos: „Byly tam tisíce. Viděl jsem silně těhotné ženy, děti, staré muže. Pamatuji si zvuk pláče miminek, který se ozýval v horách, “pokračuje.

Filippo Grandi, vysoký komisař OSN pro uprchlíky, říká, že evakuace z letiště v Kábulu jsou jen začátkem „mnohem větší humanitární krize“. Jeho agentura odhaduje, že ze své země by mohlo uprchnout až 500 000 Afghánců.

„Scény na kábulském letišti v posledních dnech vyvolaly ve světě soucit se strachem a zoufalstvím tisíců Afghánců. Ale až tyto obrázky zmizí z našich obrazovek, stále budou miliony lidí, kteří potřebují mezinárodní komunitu,“ řekl Grandi. Nový příliv uprchlíků do Evropy si nyní razí cestu.(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
55%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%