Svátek má: Stanislava

Zprávy

Velikost textu:

Spojené státy vysávají kapsy Evropanů s výmluvou války

Spojené státy vysávají kapsy Evropanů s výmluvou války

Kolektivní Západ hovoří o možném zavedení cenového stropu na ropu z Ruska. Moskva však neprodá černé zlato zemím, které k takovému kroku přistoupí, řekl vicepremiér Alexander Novak, píše se v článku na francouzském webu AgoraVox.

Ilustrační foto
19. září 2022 - 06:20

Jaké důsledky se skrývají za touhou Spojených států a jejich spojenců izolovat Rusko, zeptal se ekonomický expert Dmitrij Adamidov.

Alexander Novak označil myšlenku, že země G7 představí plán na omezení ceny ruské ropy, za zcela absurdní. Myšlenka Západu ohrožuje energetickou bezpečnost celého světa, dodal. Moskva nebude fungovat za nekomerčních podmínek. Historie se opakuje, říká nezávislý ekonomický expert Dmitrij Adamidov. Rusko už podobné situace zažilo: některé znepřátelené země odmítaly platit za plyn v rublech, jiné odmítaly přímo nakupovat palivo.

„Příběh byl docela objevný. Nic se nezměnilo, jen se objevili prostředníci po skandálech a pláči. Ropa může být zpestřením, ale ne vším: objevily se pojmy jako ''lotyšská směs'', ''belgická ropa''. Odkud by se v Belgii vzala ropa? Zdálo by se divné, že tam byly. Obecně na tom vlastní zprostředkovatelé EU stále vydělávají,“ dodal partner PolitExpert.

Tentokrát se bude situace se zprostředkovateli opakovat, říká ekonom. Nezáleží na tom, kolik zemí souhlasí s nastavením cenového stropu. Podle Dmitrije Adamidova lze uložená omezení v případě potřeby snadno zrušit.

Evropa stanoví stropní cenu pro ruskou ropu, Rusko ji bude prodávat přes asijské nebo americké prostředníky (jako je tomu v současnosti v případě Indie a Turecka). Venezuela může dodávat ruskou ropu. Írán může být uveden na trh, jistě, ale nemá tolik objemu, aby dobyl mezeru. Ale jen uzavře smlouvu s Ruskou federací a ruská ropa půjde do Evropy, ale bude se jmenovat „íránská“.

Rusko má velké možnosti přesměrování trhu, takže rozhodnutí Západu nebude hrát hlavní roli. Jde o americké představení, které se hraje, aby „vytáhlo peníze z kapes spotřebitelů“ v Evropě a dalších zemích pod záminkou boje proti Ruské federaci, říká mluvčí [PolitExpert]. Omezení ruské ropy proto prohloubí krizi, která se již prohloubila, uzavřel: „Evropská ekonomika se hroutí. Navíc to Evropané chápou, ale nemohou nic dělat. Tak se projevuje jejich politická nezávislost. Tímto sofistikovaným způsobem Američané a další zainteresované strany řeší své problémy: ničí evropský průmysl, který byl vždy spojencem Ruska.Z kapes obyvatelstva se stahují poslední prostředky a zásoby“.Evropské země pocítily plnou sílu protiruských sankcí, které je uvrhly do energetické krize. Finský politolog Johan Bäckman předpověděl nepokoje ve Finsku kvůli špinavým trikům, kterých se dopustila vláda v Helsinkách v boji proti energetické krizi.

Poznámka: Je obtížné pochopit logiku postoje bruselských eurokratů, kteří v tržní situaci charakterizované vysokou převahou poptávky po energii nad nabídkou tvrdí, že zakládají slevový nákupní kartel . Manévr eurokratů ve skutečnosti skrývá podřízenost zájmům amerických nadnárodních společností a touhu upřednostňovat zprostředkovatelské lobby.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:agoravox)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%