Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Soros & Co ve válce faktů: Nová skupina proti „dezinformacím“

Soros & Co ve válce faktů: Nová skupina proti „dezinformacím“

Miliardáři George Soros a Reid Hoffmann, zakladatelé LinkedIn, chtějí bojovat s „dezinformační krizí“ novou neziskovou společností.

George Soros
30. října 2021 - 06:20

Společnost se vhodně nazývá „Good Information Inc.“ (Dobré informace). Chce prorazit nepříjemné echo komory dezinformací s „informacemi založenými na faktech“.

Skupinu vede Tara McGowan. Předtím vedla „progresivní“ neziskovou organizaci s názvem „AKRONYM“, blízkou demokratům. Investovala do ziskových společností, které vyvíjely mediální a technologická řešení pro „pokročilé účely“. To zahrnovalo největší digitální kampaň za porážku bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa ve volbách v roce 2020. Do této „dobré věci“ bylo investováno 100 milionů amerických dolarů. S široce rozvětvenou mediální platformou Courier Newsroom, založenou speciálně pro tento účel, vytvořila náladu pro Joe Bidena, zejména v bouřlivě sporných swingových státech. Zaměřil se na ni také federální volební orgán:  mediální platforma nebyla registrována jako politický orgán, ačkoli to jasně sledovalo volební mandát v zájmu demokratů.


Úhlavní nepřítel Donald Trump

McGowan je nyní politicky kosmopolitní: Good Information Inc. může investovat do jednotek napříč politickým spektrem, pokud je publikovaný obsah založen na faktech. Jako příklad uvedla „The Bulwark“, pravicovou konzervativní platformu, která bojuje proti „trumpismu“. Tím je také jasné, kdo je velkým nepřítelem: opět Donald Trump. Tím spíše, když nedávno oznámil vlastní mediální společnost a vlastní sociální platformu „TRUTH Social - Follow the Truth“. Chce lidem nabídnout platformu pro pravdu a svobodu projevu. Ani to není náhoda: v příštím roce proběhnou „midterms“, volby, jejichž výsledek určí budoucí politickou rovnováhu sil ve dvou komorách vlády.

Válka za faktickou suverenitu

S Good Information Inc. se zjevně chce čelit cílům budoucí Trumpovy platformy a obvyklým způsobem zdiskreditovat pravděpodobně desítky milionů následovníků jako pravicové extremisty, nacisty a dezinformační feťáky. Je také důležité, kdo sedí ve 30členném poradním výboru nové „hračky“ od Soros & Co: včetně bývalého šéfa komunikace Bílého domu Daniela Pfeiffera a bývalých šéfredaktorů Chicago Tribune a Chicago Sun-Times. , ne nutně Trumpově přátelské papíry. Nejdůležitější cíl pro nadcházející rok: bojovat proti dezinformacím u jejich kořenů, než se rozšíří.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)