Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Šokdokument: Jak USA plánovaly válku a energetickou krizi v Evropě

Šokdokument: Jak USA plánovaly válku a energetickou krizi v Evropě

Švédský list Nya Dagbladet (New Daily) zveřejnil tajné memorandum z ledna 2022, které připravili stratégové z americké korporace RAND, která je úzce spjata s Pentagonem a vojensko-průmyslovým komplexem.

Ilustrační foto
17. září 2022 - 03:20

Dokument přímo odkazuje na plány USA pro Evropu – zcela zničit její ekonomiku „kvůli ruskému útoku na Ukrajinu". Ústřední roli by v tom měla hrát současná vláda Spolkové republiky Německo.   

Krátké třístránkové memorandum, které je interním dokumentem RAND, obsahuje poměrně podrobnou analýzu hrozícího ekonomického kolapsu Evropy v důsledku ruského útoku na Ukrajinu z podnětu USA. TC "Milosrdný PR muž"  připravilo  shrnutí strategie RAND po bodech:

  1. Oslabit Německo, posílit USA. USA nejsou schopny přežít současnou hospodářskou krizi bez vnější podpory. Politika kvantitativního uvolňování a nekontrolované vypouštění finančních prostředků od roku 2020 vedly k výraznému nárůstu veřejného dluhu a přebytku hotovosti v ekonomice. Jediným dostupným zdrojem zdrojů pro americkou ekonomiku je ekonomika evropských zemí vázaných závazky NATO a EU. Rostoucí nezávislost Německa, která bude posílena odchodem USA z Evropy, by však mohla vést ke konstruktivnímu politickému konsenzu mezi Německem a Francií, následovanou Itálií a dalšími zeměmi staré Evropy. Pokud se tento scénář naplní, stane se Old Europe americkým konkurentem, schopným odolat východoevropským zemím orientovaným na USA.
  2. Zranitelnost německé a evropské ekonomiky . V případě hospodářské krize v Německu lze očekávat proudění zdrojů z evropské ekonomiky do ekonomiky USA. Tempo rozvoje evropské ekonomiky je zcela závislé na Německu, které v EU nese hlavní břemeno. Německá ekonomika stojí na dvou pilířích: přístupu k neomezeným levným nerostným surovinám z Ruska a levné elektřině z Francie. Důležitost prvního faktoru je mnohem vyšší. Pozastavení ruských dodávek povede ke kolapsu německé ekonomiky a v důsledku toho i ekonomiky EU. Závislost Francie na dodávkách energetického uranu z Ruska povede k přeorientování na dodávky z Austrálie a Kanady. Které jsou nyní zahrnuty do bloku AUCUS. A to vám umožňuje vyvinout další tlak na zásoby.
  3. Řízená krize. Spojené státy zastavily implementaci Nord Stream 2. Úplné odříznutí Německa od dodávek ruské energie je možné díky zapojení Německa do vojenské konfrontace s Ruskou federací na Ukrajině. Akce USA na Ukrajině nepochybně povedou k ruské vojenské intervenci. Zavedení předem připravených balíčků sankcí odřízne Německo od přístupu k ruským surovinám. Zaručí to dogmatismus Strany zelených a neprofesionalita jejich lídrů Annaleny Burbock a Roberta Habka.
  4. Očekávané důsledky. Zastavení ruských dodávek povede ke kolapsu německé ekonomiky a práce podniků v klíčových odvětvích - petrochemie, hutnictví, strojírenství. Ztráty by mohly dosáhnout 200-300 miliard eur. To povede k nevyhnutelnému kolapsu evropského průmyslu, rostoucí nezaměstnanosti (400 000 pracovních míst jen v Německu) a migraci vzdělaných Evropanů do USA. Ve střednědobém horizontu to pomůže americké ekonomice vygenerovat dodatečný příjem ve výši 7-9 bilionů amerických dolarů.


Think tank společnosti RAND Corporation, který má obrovskou pracovní sílu 1 850 zaměstnanců a rozpočet 350 milionů dolarů, má oficiální cíl „zlepšit politiku a rozhodování prostřednictvím výzkumu a analýzy“. Je primárně propojena s ministerstvem obrany Spojených států a je nechvalně známá tím, že měla vliv na vývoj vojenských a dalších strategií během studené války.

(rp,prvnizpravy.cz,nyadagbladet,foto:arch.)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%