Svátek má: Dita

Zprávy

Velikost textu:

Slovo „občanská válka“ je ve Spojených státech v módě

Slovo „občanská válka“ je ve Spojených státech v módě

Neuvěřitelných 75 procent Američanů údajně věří, že razie FBI na rezidenci Donalda Trumpa v Mar-a-Lago v Palm Beach byla politicky motivovaným pokusem najít tam cokoli, co by překazilo Trumpovu kandidaturu na prezidenta USA v roce 2024.

Donald Trump, exprezident USA
15. srpna 2022 - 07:20

Trumpovi je občas vyčítáno, že během svého funkčního období v letech 2016–2020 nesplnil svůj slib, že vysaje bažinu Deep State. Donald Trump se brání tvrzením, že nikdo nemohl vědět, jak hluboký Deep State ve skutečnosti je. Ale teď už to ví. A kdyby se znovu stal americkým prezidentem, skutečně by tento Deep State jednou provždy vyhladil. Dostatečný důvod k tomu, aby washingtonský establishment „sral do kalhot“. Obzvláště od falešných amerických voleb v roce 2020. Během šesti let nezůstal kámen na kameni, aby Donalda Trumpa vyhnali. Dva zmařené pokusy o impeachment, vykonstruovaný „Steele Dossier“, který má „prokázat“ Trumpovu účast na ruském vměšování do amerických voleb v roce 2016, které nikdy neexistovalo – a proč?

Donald Trump byl v posledních desetiletích jediným prezidentem, který si volební kampaň platil z vlastních zdrojů a který se kvůli své materiální nezávislosti nemusel zavázat nikomu jinému než americkému lidu. Trump není na prodej. Svůj prezidentský plat dokonce věnoval charitativním organizacím.Okolnosti zátahu FBI v Trumpově soukromém sídle v Palm Beach na Floridě jsou pozoruhodné. Jeho místnímu právníkovi bylo zabráněno dohlížet na prohlídku nemovitosti, správce byl požádán, aby během téměř desetihodinové pátrací akce vypnul četné sledovací kamery a - medaile pro muže! – který odmítl takové žádosti vyhovět.

Mezitím se příkaz k domovní prohlídce stal veřejným a s ním i další skandál. Generální prokurátor Merrick Garland je pod obrovským tlakem a k celému procesu učinil velmi podivné prohlášení. V podstatě neřekl nic jiného, než co si každý Američan může přečíst v samotné ústavě. V tom zatykači nebyla žádná specifikace toho, co by FBI měla hledat. Źdůvodnění, že šlo o kódy amerických jaderných zbraní nebo o přísně tajné dokumenty, které prý Trump odvezl z Bílého domu na Floridu, od té doby padly pod stůl. Příkaz k prohlídce byl velmi obecný. Tým loupežníků FBI měl jednoduše prozkoumat vše, co lze v Mar-a-Lago najít. Bylo odvezeno více než 40 krabic materiálu. Dokonce i šatník Melanie Trumpové byl předmětem šmírování. Komentátoři píší a vysílají, že Trump je od minulého pondělí na „steroidech“. Establishment tisk se mezitím vehementně postavil proti používání termínu „raid“ v souvislosti s bezprecedentním útokem na Trumpův dům na Floridě .

FBI: Trump ukradl jaderná tajemství, ve sklepě „stavěl" H-Bombu

Je také příliš zřejmé, co se tam stalo. Pro FBI by byl milion dalších důvodů, proč jít po Clintonových nebo Bidenových. Každý Američan ví, že tito pánové jsou „nedotknutelní“, kteří se mohou oddávat jakékoli lži, intrikám nebo porušování zákona, aniž by je to někdy obtěžovalo. Notebook Huntera Bidena byl například dva roky v úschově FBI, než se přiznalo, že vše, o čem New York Post psal o obsahu tohoto notebooku během americké volební kampaně v říjnu 2020, bylo správné. New York Post byl poté vystaven velkému tlaku. A stále neexistuje žádné vyšetřování proti rodině Bidenových.

Tento dvojí metr se nelíbí občanům USA. Výstřel Deep State na Trumpa se pravděpodobně vrátí zpět. Pro americkou prezidentskou kandidaturu Donalda Trumpa se naopak útok na jeho soukromé sídlo stává mega boosterem podle hesla: „Nyní více než kdy jindy!“. Také v nadcházejících listopadových volbách v polovině prezidentského období se neuvážená akce v Mar-a-Lago pravděpodobně ukáže jako střela do nohy pro Trumpovy pronásledovatele z „demokratického“ establishmentu, pokud nepochybně usvědčující materiál proti Donaldu Trumpovi nebude představen ve velmi blízké budoucnosti. Sám Donald Trump říká, že tam nic není – a jinak využívá svého práva mlčet.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%