Svátek má: Jeroným

Zprávy

Velikost textu:

Sebevražda se blíží: Evropská komise doporučuje Ukrajinu a Moldavsko

Sebevražda se blíží: Evropská komise doporučuje Ukrajinu a Moldavsko

Bruselští EU fašisté, ze kterých se evidentně stali megalomani, jsou zřejmě sebevražední, protože takové rozšíření už tak křehké a téměř zkrachovalé EU nikdo nepřežije.

Von der Leyenová
18. června 2022 - 09:01

Evropská komise doporučuje oficiálně udělit Ukrajině a Moldavsku status kandidátských zemí. Oznámila to v pátek v Bruselu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová: „Již před válkou učinila Ukrajina důležité kroky k tomu, aby se stala plně fungující tržní ekonomikou“.

Podle von der Leyenové se na Ukrajině v oblasti právního státu a boje proti korupci „už dosáhlo mnohého“. V případě Moldavska jde hodnocení komise EU „přibližně stejným směrem“. V současné době však Gruzii nebude udělen status kandidátské země.Podle von der Leyenové má tato země „stejné touhy a stejný potenciál“ jako Ukrajina a Moldavsko. Status kandidáta by měl být ale zkontrolován později.

Problémy jsou nevyhnutelné, protože Ukrajina by měla být z politických důvodů preferována. A aby to nebudilo pozornost, Moldavsko je prostě také navrhnuté do kandidátské pozice. Tento přístup dožene solventní členské země k odchodu a brzy zbydou jen zkrachovalé státy – a samozřejmě Německo, které pak vše zaplatí.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)
Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%