Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Rusko vyhrálo ropnou válku – a Joe Biden je šílený a smutný

Rusko vyhrálo ropnou válku – a Joe Biden je šílený a smutný

Joe Biden evidentně žije v bludném světě. Nechce komunikovat s Ruskem, přestat podporovat Ukrajinu a ukončit válku. Z vysokých cen plynu ale chce vinit Rusko.

Ilustrační foto
25. června 2022 - 10:30

Nechce věnovat nejmenší pozornost tomu, co Putin říká s ohledem na to, proč je Rusko ve válce s Ukrajinou. Člověk nemusí být politik, aby viděl, že Bidenovo prohlášení je hloupé, píše Jonas E. Alexis v článku na webu VeteransToday.

Biden znovu obviňuje Putina z vysokých cen plynu, protože prodej ruské ropy prudce stoupá

Sankční kampaň vedená USA proti Rusku se obrátila proti Západu, protože Američané a Evropané čelí prudce rostoucím cenám plynu a  Moskva vydělává více peněz na vývozu ropy, než tomu bylo před válkou .

Od doby, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, prezident Biden odepsal rostoucí ceny plynu a inflaci jako „Putinovo zvýšení cen“. Ve středu Biden zdvojnásobil vinu na Rusko a zároveň připustil, že jeho politika jen zhoršila situaci pro Američany.

„Odřízli jsme ruskou ropu do Spojených států a naši partneři v Evropě udělali totéž, přestože věděli, že uvidí vyšší ceny plynu,"  řekl Biden v projevu v Bílém domě , kde vyzval Kongres, aby pozastavil federální „plynovou daň“.

„Mohli jsme přimhouřit oči před Putinovými vražednými způsoby a cena plynu by tak nestoupla. Myslím, že by to bylo špatně,“ dodal prezident.I když Biden odsuzuje Putina jako „vražedného“, má v plánu se příští měsíc setkat se saúdským korunním princem Mohammedem bin Salmánem, který od roku 2015 s podporou USA vede brutální válku proti Jemenu, která zabila  nejméně 377 000 lidí . Očekává se, že Biden bude tlačit na MbS, aby zvýšil těžbu ropy na nižší světové ceny, čímž odhalí pokrytectví politiky své administrativy.

Dalším krokem, který by Biden mohl učinit ke zmírnění cen, je zrušení sankcí vůči Íránu a Venezuele. Ale místo toho USA  zesilují sankce vůči Íránu . Některé menší sankce vůči Venezuele byly zmírněny, ale k tomu, aby jihoamerická země mohla volně obchodovat s ropou, zbývá ještě dlouhá cesta.

Zatímco Američané a Evropané pociťují ekonomickou bolest, ruský export ropy vzkvétá, protože Čína a Indie výrazně zvýšily svůj dovoz ruské komodity. V důsledku toho  Asie předstihla Evropu  jako největší odběratel ruské ropy a Rusko  předstihlo Saúdskou Arábii jako největší dodavatel pro Čínu

(rp,prvnizpravy.cz,veteranstoday,foto:arch.)

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%