Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Rusko posiluje námořní síly ve Středozemním moři

Rusko posiluje námořní síly ve Středozemním moři

Fregata Admirál Gorškov ze Severní flotily ruského námořnictva povede stálou pracovní skupinu země ve Středozemním moři, uvedla 30.dubna tisková agentura TASS s odvoláním na dva informované zdroje.

Ilustrační foto
1. května 2023 - 06:20

„Po nedávném překročení Suezského průplavu se fregata Admirál Gorškov stala vedoucí lodí Středomořské eskadry ruského námořnictva," řekl jeden z úředníků ruské tiskové agentuře.

Druhý úředník řekl, že plavidlo bude ve Středozemním moři „přibližně dva měsíce, přičemž sporadicky zastavuje v syrském Tartúsu“, kde se nachází ruské námořní zařízení.

Admirál Gorškov, který má výtlak 4 550 tun, může být vyzbrojen kombinací 16 pozemních řízených střel Kalibr, nadzvukových protilodních střel Oniks a hypersonických řízených střel Tsirkon. Fregata je také vybavena námořní verzí systému protivzdušné obrany středního dosahu S-350, známého jako Redut, a protiponorkovým torpédovým systémem Paket-E/NK.Ruské námořnictvo posílilo před loňským zahájením speciální vojenské operace na Ukrajině své stálé operační uskupení ve Středozemním moři se sídlem v Tartúsu.

Vyslání admirála Gorškova, které dále posílí pracovní skupinu, přišlo jen pár dní poté, co uniklý dokument amerických tajných služeb odhalil spiknutí ukrajinské rozvědky s cílem zaútočit na ruské základny v Sýrii s pomocí kurdských sil v zemi podporovaných Spojenými státy.


Jedním z možných scénářů diskutovaných v uniklém dokumentu byl útok na námořní základnu Tartus bezpilotními povrchovými a vzdušnými prostředky.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%