Svátek má: Kamil

Zprávy

Velikost textu:

Roček: Vyrábět v USA mrtvoly na oslavu Dne nezávislosti je normální

Roček: Vyrábět v USA mrtvoly na oslavu Dne nezávislosti je normální

V USA to je asi normální. Den nezávislosti 4. července v USA slaví mj. i výrobou mrtvol.  V Chicagu někdo zastřelil v pondělí nejméně 6 človíčků a asi 24 bylo zraněno. Je to o to zajímavější, že loni chicagský víkend na Den nezávislosti bylo postřeleno nejméně 108 lidí, z toho 17 smrtelně.

František Roček, publicista
5. července 2022 - 07:30

Někoho to možná překvapí, ale podle publicisty Františka Ročka jde o běžnou lapálii, protože v Chicagu bylo v roce 2021 zabito 797 lidí, což je o 25 více než v roce 2020.  V roce 2022 bylo dosud zabito 300 lidí. V pondělí bylo zastřeleno jenom 6 lidí. To není moc.

„Náhodné“ vraždění

V Chicago Tribune se objevila ve vražedné pondělí rozkošná hláška. Asi dvacetiletý běloch prý střílel „náhodně“. Znamená to, že prostě chtěl pár lidí picnout, nebylo v tom (asi) nic programového. Žádný terorismus, žádná protestní skupina, protože mordování nebylo provázeno žádnými proklamacemi, varováními apod.

Čili v médiích se objevila zpráva, že letos 4. července více než dvě desítky lidí byly zraněny při "náhodné" masové střelbě v Highland Parku v pondělí 4. 7. 2022 ráno, nejméně šest bylo zastřeleno, asi 15 minut po přehlídce na severním předměstí. Uvedla to policie.


Střelec podle policie začal střílet z nedaleké střechy. Nebyl během pondělí chycen ani identifikován, ale v pondělí večer zatkly 22letého Roberta "Bobbyho" Crima III. Je podezřelým střelcem. Na místě jako dárek nechal pušku. Oslavy byly zrušeny a policie naléhala na lidi, aby zůstali ve svých domovech a byli opatrní.

Policie do Highland Parku byla přivolána na trasu průvodu v oblasti Central Avenue a 2. ulice kolem 10:15 hod. kvůli hlášení o aktivním střelci, "zatímco probíhal průvod ke Dni nezávislosti", uvádí se v prohlášení policie.Střelba a panické scény ve Philadelphii během ohňostroje 4. července

Podle místních médií byli v pondělí večer 4. července ve Philadelphii zastřeleni a zraněni dva policisté, zatímco město slavilo státní svátek 4. července označující nezávislost země. Údajně se střílelo, když se tisíce lidí sešly na ohňostroji, který doprovázel koncert. Okolnosti tohoto incidentu nebyly v této fázi známy a místní policii se nepodařilo okamžitě kontaktovat.

Úklid přesčas


Kvůli střelbě budou mít úklidové čety práce nejméně habaděj. Při střelbě slavnostně lelkující rodiny utíkaly pryč z trasy průvodu a zanechaly za sebou binec - stovky prázdných židlí, kočárků, rozlitých nápojů, kelímků a balónků.

Mezi prchajícími byli i hudebníci. Pochodovali ulicí, hráli, lidé si to užívali, a najednou hudebníci běželi jako o život. Jejich hudbu vystřídaly asi dvě desítky výstřelů. Prostě oslava Dne nezávislosti.

Občas někoho picnou, nic více

Střílení lidí je celkem běžná záležitost. V pátek 1. července dva muži byli zabiti a tři další byli zraněni, když střelec zahájil palbu v pátek brzy ráno. Skupina pěti mužů opustila podnik v centru města a pohádala se s neznámým střelcem, když vytáhl pistoli a začal střílet. Policie uvedla, že ke střelbě došlo v 1:44 hod.

Z hlediska statistiky střelba přišla v době, kdy začíná prodloužený sváteční víkend 4. července. Ale noční střelba  nebude zahrnuta do statistik víkendového násilí, které se obvykle počítá od pátečního večera do sedmé hodiny ranní po skončení víkendu.


Pokud jde o sváteční dny, během květnového víkendu Memorial Day bylo podle údajů Chicago Tribune zabito 9  lidí a 47 jich bylo postřeleno.

Suma sumarum, člověk nemusí být ani na Ukrajině, aby si zažil dost dobré vražedné mejdlo. Chicago je také dobrá adresa. Nebo ne?

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

 Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
46%
Ne
transparent.gif transparent.gif
28%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%