Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Proč se evropské země silně ozbrojují a mluví o válce

Proč se evropské země silně ozbrojují a mluví o válce

Uprostřed společných rusko-běloruských vojenských cvičení „Západ-2021“ jsme se dozvěděli o rozsáhlých dodávkách zbraní Rusku do Běloruska v celkové hodnotě miliardy dolarů .

Olesya Medvedeva , komentátorka webu Strana.ua
16. září 2021 - 09:01

Většina dodávek budou protiletadlové raketové systémy S-400. A některé z nich Alexander Lukašenko hodlá umístit na hranici s Ukrajinou se slovy: „Musíme se připravit, máme 1200 km hranic s Ukrajinou“.

Kyjev mezitím dříve oznámil, že koupí nové americké přenosné protitankové raketové systémy „Javelin“, stejně jako turecké drony „Bayraktar“.

V západní Evropě a ve Spojených státech se zároveň hovoří o přípravách na válku na východních hranicích Evropské unie.

Z výzkumu amerického analytického centra RAND, věnovaného francouzské armádě, vyplynulo, že francouzské ozbrojené síly jsou dobře vyzbrojené, ale nemají dostatečné zásoby munice a lidských zdrojů pro dlouhodobý konflikt s Ruskem.

Také jsme informovali, že na začátku roku během cvičení v Polsku byly procvičovány vojenské operace proti Ruské federaci.

Ve svém pravidelném videoblogu „Jasno“ na ukrajinském webu Strana.ua Olesja Medvěděvová chápe, proč se různé země zajímaly o nákup zbraní a začaly mluvit o válce.


(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)