Svátek má: Ondřej

Zprávy

Velikost textu:

Prigožin odhaluje tajemství Wagner Group

Prigožin odhaluje tajemství Wagner Group

Ruský podnikatel, majitel skupiny Concord Catering, Jevgenij Prigožin oficiálně potvrdil, že v roce 2014 vytvořil skupinu, která se později stala známou jako Wagner PMCs.

Ilustrační foto
27. září 2022 - 06:20

„Dlouhodobě se vyhýbám úderům mnoha protivníků s jedním hlavním cílem –nahradit tyhle kluky, kteří jsou základem ruského patriotismu. A vyhrál jsem tento případ na mnoha soudech, včetně zahraničí, protože v každém případě by mělo být vždy místo pro sport a zápasy by se měly vyhrávat na hřišti soupeře,“ řekl Prigožin.

Prigožin uvedl, že v roce 2014, „když začala genocida ruského obyvatelstva na Donbasu“, a „na poslední chvíli se Rusku podařilo zablokovat příchod ukrajinské armády na Krym“, spolu s „mnoha dalšími podnikateli“ se pokusil „naverbovat skupinu, která by šla chránit Rusy“.

„Ale velmi rychle jsem si uvědomil, že mezi všemi těmi "kozáky" a dalšími polovojenskými soudruhy je polovina podvodníků a polovina těch, kteří vzali peníze, najali dobrovolníky a poslali je nahé, bosé na skutečnou smrt. Pak jsem letěl na jeden z polygonů a udělal jsem to sám. Sám jsem vyčistil staré zbraně, sám vytřídil neprůstřelné vesty a našel specialisty, kteří mi s tím mohli pomoci.

Od tohoto okamžiku, 1. května 2014, se zrodila skupina vlastenců, která později získala titul praporové taktické skupiny „Wagner“. Pouze díky jejich odvaze a statečnosti bylo možné osvobodit letiště Luhansk a mnoho dalších území a osud LPR a DLR se radikálně změnil,“ řekl Prigožin.Podle něj poté, po dlouhých osm let, „každý zvědavý novinář a každý nestydatý parchant „větral“ špinavé prádlo Wagner PMC ve snaze najít negativní věci“. Zároveň „tihle chlapi jsou hrdinové, kteří bránili syrský lid, další národy arabských zemí, znevýhodněné Afričany a Latinoameričany, stali se jedním z pilířů naší vlasti“.

Skupina Wagner dnes bojuje v nejprudších bojích na ukrajinské frontě. PMC jsou jednou z nejvíce bojeschopných jednotek sil vedených Ruskem, které pokračují v úspěšném vytlačování Ukrajinců z jejich pozic v Doněcké lidové republice. Prigožin také přišel do předních linií, aby podpořil své bojovníky. Uprostřed pokračující mobilizace v Rusku se mnoho dobrovolníků pokouší připojit k Wagnerově skupině a zúčastnit se války na Ukrajině v jejích řadách.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%