Svátek má: Jeroným

Zprávy

Velikost textu:

Přeletíme nad kukaččím hnízdem?

Přeletíme nad kukaččím hnízdem?

<< GLOSA >> Jedním z nejlepších filmů všech dob je tragická komedie „Přelet nad kukaččím hnízdem“ s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Miloš Forman režíroval toto – a  je to stále jasnější – podobenství o západním světě v roce 2022.

Jack Nicholson
5. června 2022 - 10:30

Film Z blázince se stal jedním z největších hitů v historii amerického filmu, v roce 1976 získal všech pět Oscarů za nejlepší film, za nejlepší režii, nejlepší scénář, nejlepší herec a nejlepší herečka. Roger Egbert, tehdejší nejvýznamnější filmový kritik v USA, brilantně ve dvou větách shrnul, o čem je příběh o vzpouře proti nucené terapii velmi omezenou sestrou na oddělení: „Film není o duševních chorobách. Je to o svobodném duchu v uzavřeném systému. Vrchní sestra Ratched [...] je supermatka v extrémní formě a McMurphy je Huck Finn, který se snaží vymanit ze své verze civilizace. “„Coburger Tageblatt" zveřejnil 2. Června zprávu, která vás ohromí. „ Ústa už nejsou vaší součástí, “ zní titulek. Předškolní děti nakreslily obrázky sebe a svých rodičů. U tváří chybí ústa

Příkaz nošení roušek změnil vnímání mnoha dětí v Coburgu. To vede k poruchám řeči a projevuje se to i na kresbách. Jazykovou podporu nyní potřebuje 400 dětí. Pozdní důsledky příkazu na nošení roušek nelze předvídat. Neexistující odborník na blázinec jakékoli organizační formy vysvětlil, že tam, kde je něco takového výsledkem politiky dospělých, už nestačí aby odpovědní to už nenařizovali, ale musí se vyměnit!

(rp,prvnizpravy.cz,jourwatch,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%