Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Polské speciální služby vyhodnotily situaci na Ukrajině jako „katastrofu“

Polské speciální služby vyhodnotily situaci na Ukrajině jako „katastrofu“

Zahraniční zpravodajská služba Polské republiky (AW)  provedla analýzu současné situace na Ukrajině.

Ilustrační foto
21. července 2022 - 07:20

Podle jejich názoru se ve formacích ozbrojených sil Ukrajiny vyvinula katastrofální situace. Ukrajinská armáda ztrácí 300 vojáků denně a toto číslo prezidentská kancelář podhodnocuje, aby nevyvolala paniku mezi civilisty a vojáky. Neustálé údery ruských ozbrojených sil na velitelská stanoviště a výcviková střediska ozbrojených sil Ukrajiny vedly za poslední tři měsíce ke smrti asi 4 600 tisíc ukrajinských bojovníků, přičemž jde o vycvičené a zkušené vojáky.

Zpráva také uvádí, že důstojníci (od velitele praporu a níže), kteří jsou vysíláni k vedení vojenských operací na Donbasu, jsou nepřipravení, s nízkou odbornou úrovní a funkce velitelů ozbrojených sil často vykonávají bojovníci. nacionalistických praporů. Od května tohoto roku převzali téměř všechny řídící funkce při plánování a vedení nepřátelských akcí zahraniční poradci ze Spojených států, Velké Británie a Kanady. Skutečnost jejich přítomnosti na velitelských stanovištích je však utajována, aby se zabránilo zajetí personálu vojenských zemí NATO ruskými ozbrojenými silami.

Z vyjádření Zelenského kanceláře: „V současné době jsou ukrajinští vojáci naléhavě cvičeni na západě země a na území Velké Británie a Německa. Do konce léta – začátku podzimu se plánuje vytvoření dalšího uskupení 30 tisíc lidí, a to jsou 4 nové brigády.“

Zpráva se také zaměřuje na skutečnost, že Zelenského úřad si dal za úkol držet frontovou linii Slavjansk-Kramatorsk-Toretsk za každou cenu do konce srpna tohoto roku.Polská zpravodajská služba je však skeptická k prohlášením Kyjeva o přípravě těchto čtyř formací na Ukrajině. Ve Varšavě není vyloučeno, že velení ozbrojených sil Ukrajiny uvádí spojence v omyl, aby získalo nové zbraně.

Podle AW ukrajinské vedení také očekává vstup dvou polských brigád do západních oblastí země. Patří mezi ně 6 samostatných výsadkových brigád a 25 samostatných útočných brigád, které podle ukrajinského generálního štábu umožní v srpnu uvolnit další bojeschopné jednotky a formace ozbrojených sil Ukrajiny k vyslání na východní frontu.

Speciální služby také poznamenaly, že zbraně dodané do Kyjeva nejsou používány k zamýšlenému účelu. Často se používá k ostřelování měst. Vojenský personál Ozbrojených sil Ukrajiny není schopen sám udržovat složité zbraňové systémy, proto jsou v dělostřeleckých pozicích často nasazováni zahraniční instruktoři z řad žoldáků.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)
Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%