Svátek má:
Medard
Zprávy
Politici se starají o naše zdraví: Chladnější byty jsou zdravější!

<< GLOSA >> Plyn bude vzácnější a dražší. Alespoň pro tělo to nemusí být škodlivé, tvrdí vědci.
Ilustrační foto
26. června 2022 - 07:20
Spolková agentura pro životní prostředí (UBA) dlouhodobě radí Němcům, aby udržovali vnitřní teploty chladnější: „Pokojová teplota v obytné části by neměla být vyšší než 20 stupňů Celsia,“ uvádí UBA. UBA doporučuje 18 stupňů v kuchyni a 17 stupňů v ložnici, ale omezuje to: „Ve všech případech je rozhodující individuální komfortní teplota."
„Teplota, kterou subjektivně vnímáme jako příjemnou, je téměř vždy vyšší než to, co je dobré a zdravé," říká prof. Štěpán Vavrička, specialista na vnitřní lékařství z Centra gastroenterologie a hepatologie v Curychu. Trochu nastydnout není na škodu, naopak: „Vlastně by bylo zdravé, kdybychom se zimou třásli každý den, protože tak odbouráváme tukovou tkáň."
Nyní jsou občané naladěni na chladnou zimu a poučeni, že hrozící nedostatek plynu má i pozitivní stránky. Jak je již známo z Corony, odborníci na „pokojovou teplotu“ se nyní snaží vědecky dokázat, že zmrazení pro klid je zdraví prospěšné.
Možná budou v příštích týdnech následovat další vysvětlení, jako například „Proč vás chudoba činí šťastnými“ – „Proč hladovění léčí“ – „Proč jsou výpadky proudu romantické“ – „Proč vás třesení dělá fit“?
KOMENTÁŘ: Ladislav Petráš
KOMENTÁŘ: Petr Markvart
KOMENTÁŘ: Zbyněk Fiala
Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?