Svátek má: Hugo

Zprávy

Velikost textu:

Pohled ze zahraničí: Macron se se svým "průkazem zdraví" zbláznil

Pohled ze zahraničí: Macron se se svým "průkazem zdraví" zbláznil

Francouzský prezident Emmanuel Macron byl obviněn ze „zbláznění“ poté, co se jeho drakonická nová pravidla pro COVID-19 setkala s rozsáhlými protesty, které spojily části politické levice a pravice.

Z demonstrace
25. července 2021 - 10:10

Publicista a redaktor Brendan O'Neill kritizoval Emmanuela Macrona za jeho nová pravidla COVID-19, která zahrnují povinné vakcíny pro zdravotnické pracovníky a vakcínové pasy pro restaurace. O'Neill zdůraznil, že francouzská hlava státu čelila rozsáhlému odsouzení a protestům ze všech koutů politického spektra, které se stavělo proti drastickým omezujícím pravidlům. Dodal, že pan Macron se „zbláznil“ a vyzval ho, aby se vrátil ke zdravějšímu vedení, které by se vyhlo protestům, kterým nyní čelí.

Ve svém projevu na Sky News Australia hovořil O'Neill o vlnách protestů ve Francii protestujících proti novým omezením způsobeným koronavirem.

Začátkem tohoto měsíce Macron oznámil, že budou zavedena nová pravidla pro boj proti šíření varianty delta v zemi.

Mezi jeho nová pravidla patří povinné očkování zdravotnických pracovníků, očkovací pasy do restaurací a barů, místní zákaz vycházení a ukončení bezplatných testů.

Francouzský prezident tvrdí, že nová pravidla nejen zpomalí šíření této varianty, ale povzbudí více populace, aby se přihlásila a dostala své vakcíny - jejichž míra se v posledních týdnech propadla.

Pan O'Neill vysvětlil:

"Myslím, že prezident Macron se zbláznil."

Myslím, že když se podíváte na jeho představu o očkovacím pasu, je to naprosto šílené, chce mít tvrdý systém, podle kterého pokud nejste dvakrát očkováni, už nejste v zásadě svobodným občanem.

Pokud například vstoupíte do kavárny nebo restaurace bez pasu s vakcínami, můžete být uvězněni, doslova posláni do vězení. Takže je to opravdu hrozná věc.

A nezapomeňme ani na to, že prezident Macron před několika měsíci šířil strach z vakcíny AstraZeneca. Mnoho evropských vůdců udělalo totéž hlavně proto, aby ukončilo brexit, hlavně s Británií. "

Prezident Macron kvalifikoval vakcínu AstraZeneca jako „téměř neúčinnou“ u lidí starších 65 let.

Byl také jedním z prvních a nejhorlivějších obhájců pozastavení vakcíny AstraZeneca s odvoláním na strach ze smrtelných krevních sraženin.

Výsledkem je, že zprávy ukázaly neochotu očkovat se mezi francouzskou populací, přičemž některá očkovací centra viděla, že zásoby AstraZeneca nejsou využívány kvůli neochotě pacientů.

Pan O'Neill pokračoval:

"Začal tedy šířením strachu z vakcíny a nyní bude trestat ty, kteří nejsou očkováni." Je to opravdu něco hrozného a jsem rád, že vidím lidi, kteří proti tomu protestují. Způsob, jak povzbudit lidi k očkování, je přesvědčování, nikoli autoritářství, a naši vůdci by si to měli pamatovat. "

Francouzské protesty začaly poprvé v den výročí útoku na Bastilu, 14. července, střety s pořádkovou policií, která odsuzovala nová zdravotní pravidla.

Proti davu byl vypuštěn slzný plyn a mohli jsme vidět demonstranty, kteří se vrhli do řad policie [a zejména naopak].


Protesty pokračovaly v sobotu a tisíce rozzlobených francouzských občanů vyšly do ulic Paříže a dalších francouzských měst.

Záběry Euronews ukazují, že demonstranti drží cedule s nápisem „Ne povinnému očkování, porušena svoboda!“ ", A další" Macron, ne zdravotní diktatuře ".

Demonstranti na místě zdůraznili, že nebyli antivakcinační, ale postavili se proti omezení jejich svobod.

(rp,prvnizpravy.cz, agoravox,foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
56%
Ne
transparent.gif transparent.gif
22%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
22%