Svátek má: Filip

Zprávy

Velikost textu:

Pátá kolona a Putinovo chování jako předzvěst

Pátá kolona a Putinovo chování jako předzvěst

Obecně se má za to, že prezident Putin ovládá v RF doslova všechno, všechno (prý) závisí na něm a on všemu vládne.

Vladimir Putin, ruský prezident
11. července 2022 - 10:30

To je ve skutečnosti nadsázka, která v žádném případě nemůže být pravdivá, i když jeho popularita tomu napovídá. Právě existence a stereotypy dovolují odhalit fenomén, dokazující, že v RF skutečnou kontrolu nemá prezident Putin a dovoluji mystifikaci a manipulaci veřejného mínění, jejichž výsledkem je bezbřehá rusofobie, píše v komentáři Jan Campbell.

Debata o tom, zda je primární to, co nám říkají v České televizi nebo v politických diskusních pořadech ruské televize, nebo zda všechny TV pořady v honbě za sledovaností jen vytahují všechny možné myšlenky, se podobají otázce: Co bylo dřív, vejce, nebo slepice? Pokud věcně hodnotím skutečnou politickou praxi Putinova vládnutí, ukáže se, že názor lidu je pro něj nejdůležitější. Jinými slovy: Putin dobře dělá to, co si lidé přejí. Přitom neprosadil a nezveřejnil zatím všeobecně platnou národní vizi, její zabezpečení a algoritmus její realizace.Svou vrozenou intuicí, pěstovanou mj. ve funkci ex-rozvědčíka Putin jednoduše vystihuje základní pocity lidí a uvádí je v život. Proto má vysoký rating, proto RF nemá jediného populárního opozičního politika, a proto nikdo nedokáže jmenovat jediného člověka, který by mohl být alternativou k Putinovi. Proto je otázka - Když ne Putin, tak kdo? - léčkou, pastí.

Putin totiž dnes prakticky nemá kontrolu nad procesem vzdělávání lidí o jejich přáních. Nemá kontrolu, protože ve skutečnosti ani politická strana Jednotné Rusko, kterou vytvořil, nemá žádnou všeobecně akceptovanou vizi budoucnosti RF, žádný jasný program či plán činnosti. A Putin, jako vrchní velitel ozbrojených sil nebude v současné situaci ve světě a doma hlásit do světa, co má za lubem.


V tomto smyslu lze dokonce říci, že Putin nemá nad budoucností RF kontrolu. Na tomto předpokladu je založena arogance USA, NATO a EU. Chovají se k RF jako k ex-SSSR. Jejich chování je fatálně mylné a neuvědomují si, že budoucnost RF záleží na náladě samotných lidí, na tom, co chtějí, jak se Putin vyrovná s pátou kolonou a jak zkorumpovaný státní aparát se bude chovat. Ten se doposud chová jako nepoučitelný a spekulující na základě množství komplexních výzev, kterým Putin čelí. Zájmově egoistická orientovanost státního aparátu tak krmí plané naděje na převrat a reorientaci RF na Západ.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Uvítali byste, kdyby se šéfem Evropské komise stal maďarský premiér Viktor Orbán?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%