Svátek má: Justýna

Zprávy

Velikost textu:

Nové kódové slovo „mutace“

Nové kódové slovo „mutace“

Známe koronavirus a nyní - přirozeně - zmutoval, stejně jako chřipkové viry. Milovníci lockdownu však tuto příležitost využívají k tomu, aby si občany ještě více podrobili, vedli je do tmy, izolovali je, psychologicky a finančně je zničili.

Ilustrační foto
9. ledna 2021 - 10:16

Karl Lauterbach odborník německé SPD na zdraví,  požaduje změnu současné strategie očkování proti koronaviru v Německu. „Měli by se prodloužit intervaly očkování na dvanáct týdnů, abychom zabránili úmrtí,“ uvedly noviny mediální skupiny Funke, „ díky takového postupu by bylo možné v těchto třech měsících úplně zaočkovat nejzranitelnější skupinu, a to lidi v pečovatelských domech a osoby starší 80 let“.

Institut Roberta Kocha (RKI) naopak doporučuje dvě dávky vakcíny v intervalu 21 dní, aby bylo dosaženo spolehlivé ochrany před onemocněním COVID 19. To znamená, že počet vakcín je nedostatečný.

Lauterbach také ospravedlnil svůj krok s ohledem na mutované a zjevně mnohem nakažlivější mutace koronaviru, které v současné době nekontrolovatelně rostou ve Velké Británii a Irsku.

„Pokud mutace přijde do Německa, nebudeme moci během této doby významně zasáhnout do procesu infekce očkováním,“ řekl politik SPD. Důvodem je to, že není k dispozici dostatek vakcín pro rychlou reakci. Lauterbach vyhodnotil možné šíření mutovaného patogenu COVID-19 jako vážný zlom v pandemii.

„Jsem pevně přesvědčen, že pokud by se tato mutace koronaviru rozšíří i k nám, vedlo by to k drastické změně situace v Německu,“ řekl Lauterbach Funke-Blätter. Zjištěním bylo potvrzeno, že mutace vedla ke znepokojivému průběhu pandemie. Epidemiologicky je to jasné: „Musíme počítat s dramatickým nárůstem infekcí, přibližně o 50 procent. Vidíme to ve Velké Británii a Irsku. Bylo by proto důležité znovu zpřísnit opatření blokování. Neměli bychom předpokládat, že 1. února budeme v provozu.  Sám očekávám, že po únoru budeme potřebovat ještě alespoň několik týdnů. “Německá města a obce rovněž reagovala alarmem na šíření mutovaného patogenu koronaviru v Německu. „Pandemie zdaleka nekončí, jak nám ukazují nová onemocnění, způsobené mutacemi patogenu, “uvedl výkonný ředitel Německé asociace měst Helmut Dedy .


Nyní je nutné důsledně omezit všechny kontakty na minimum, apeloval Dedy na občany. Sdružení měst a obcí také varovalo před rizikem rychlejšího šíření mutovaného koronaviru, ale zatím nevidí potřebu dalších omezení v obcích: „V současné době máme přísnou uzávěru, která snad brzy povede ke snížení počtu infekcí, “řekl generální ředitel Gerd Landsberg, RND. Je také zásadní, aby podle současného stavu byly schválené vakcíny také účinné proti mutovanému viru. „Bylo by však důležité, aby se v Německu prováděla mnohem větší analýza, aby se zjistilo, zda lze mutovanou variantu již identifikovat v případě pozitivního testu,“ říká Landsberg.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)Koalice SPOLU podpořila tři kandidáty na post prezidenta republiky. Koho byste podpořili vy?