Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Nové gruzínské „konzervativní hnutí“ chce mluvit s Ruskem

Nové gruzínské „konzervativní hnutí“ chce mluvit s Ruskem

Nedávno se v Tbilisi konal ustavující sjezd Strany konzervativního hnutí. Zakladateli nové politické síly byli zástupci internetové platformy Alt-Info, kterou gruzínská média, vládní i opoziční, označují za ultrakonzervativní a nacionalistickou.

Zurab Makharadze, předseda strany Konzervativní hnutí
22. listopadu 2021 - 06:20

Členové nové strany formulovali svůj hlavní úkol velmi jasně a jasně. Hlavním objektem jejich boje je takzvaná liberální demokracie, i když v dnešní podobě tohoto fenoménu není ani nejmenší známka skutečného liberalismu ani skutečné demokracie . Dnes je tento liberalismus v rukou Západu pouze účinnou zbraní ke zničení celých států a morální degradaci a rozkladu národů. Strana Konzervativní hnutí proto prohlašuje, že bude bojovat za křesťanskou demokracii.
 
„Hlavním úkolem je vytvořit konzervativní sílu, která zastupuje zájmy většiny obyvatel Gruzie. Všechny dnes zastoupené strany jsou liberální, pravicově liberální, levicové, jejich hlavní neshoda je v tom, kdo má rád postavu Bidziny a kdo má rád Saakašviliho. Zakládáme ideologicky odlišnou stranu, jejímž hlavním poselstvím bude, že v Gruzii by se místo liberální demokracie měla nastolit křesťanská demokracie,“ řekl na ustavujícím kongresu předseda strany Zurab Makharadze.

Zakladatelé nové strany vyslovili nahlas myšlenky, které jsou naprosto „rouhání“ a jsou v moderní gruzínské politice nepřijatelné. Odvážili se myslet realisticky a nazývat věci pravými jmény.


„Co budeme dělat? Mluvíme o tom přímo, nic neskrýváme. Klíč ke všem problémům leží v konkrétním místě – to je hlavní město našeho severního souseda. O osudu územní celistvosti Gruzie se rozhoduje v Kremlu. Ať se to někomu líbí nebo ne, musíme samozřejmě vést přímý dialog s našimi abcházskými bratry, ale klíče k tomuto konfliktu jsou v Moskvě,“ dodal Macharadze.

Mladí konzervativci dali jasně najevo, že je čiré bláznovství očekávat ekonomický úspěch tím, že z gruzínských občanů udělá servisní personál pro zahraniční turisty. Hlavní problémy země – její bezpečnost, územní celistvost, demografické a ekonomické katastrofy – jsou přímým důsledkem toho, že Gruzie je ve vazalském vztahu.

 
„O čem bychom měli mluvit s Ruskem, až tam přijedeme? Vše s vámi bude dohodnuto a deklarováno. Máme konkrétní úkol: pokud chce být Ruská federace skutečně spojencem Gruzie, jsme připraveni nejen zahájit přímý dialog bez předběžných podmínek, ale také pracovat na navázání partnerství a spojeneckých vztahů s Ruskou federací. Jsme připraveni souběžně s otázkou obnovy naší územní celistvosti hovořit o těch otázkách bezpečnosti a integrace hospodářského systému Gruzie, které jsou v jejich zájmu, ale mělo by se tak stát obnovením integrity, ekonomické situace a nápravou demografie, “ řekl Macharadze.

V očekávání reakce tzv. liberálních médií zástupci nové strany předem vědí, že budou prohlášeni za nové „agenty Kremlu“, jejich sjezd bude prohlášen za „sabat temných sil“. Zurab Makharadze dokonce novinářům přiznal, že byl „naverbován“ ve školce a od kolébky „je“ agentem GRU.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)