Svátek má: Bernard

Zprávy

Velikost textu:

Nemějte strach to je jenom o Francii, ale kdo ví …

Nemějte strach to je jenom o Francii, ale kdo ví …

Podívejme se zpět, abychom zjistili, jak daleko jsme se dostali, a položme si otázku, zda pokrok, který nám byl za posledních čtyřicet let prodán, byl prospěšný. Podívejme se nyní dopředu a zeptejme se sami sebe, kdy budeme muset zaplatit účet. Nemělo by to trvat dlouho.

Ilustrační foto
2. října 2021 - 06:20

Šťastná globalizace

Samozřejmě máme přístup na světový trh a můžeme si koupit, co chceme, aniž bychom se museli starat o zbytek, ale stali jsme se závislými na produkčních zemích, které nás budou oblékat, pohybovat námi nebo se o nás nějak starat ..., všechno to, co je výroba, je v zahraničí výhodnější kvůli mzdovým nákladům, aniž bychom se více zajímali o sociální a environmentální podmínky výroby. Už neexportujeme naše „hodnoty“, ale naše CO2 a jsme nakonec připraveni poučit ty, kteří vyčerpávají zdroje Země, kteří nám poskytují  elektronické součástky, které budou použity k tomu, aby naše auta ve městě jezdila rychlostí 30 km / h.

Deindustrializace naší země je důsledkem tohoto systému. Obchodní bilance nám každý den připomíná naši závislost.

Především se nezlobte na naše dodavatele z autoritářských nebo populistických režimů! Nezlobte se, ani na naše „spojence“, na ty, pro které dané slovo nic neznamená! Vzácný sektor, ve kterém jsme byli úspěšní, zbrojařství, právě zaplatil, ale je pravda, že když si diplomacie oblékne oblečení obchodního zástupce v tomto nepříliš etickém odvětví, o čem mluví, o zahraničí politice to je jenom náhoda.

Hodnoty zapsané na radničních štítech již nejsou dodržovány. Je třeba se obávat, že sekularismus bude obětován na oltář našeho obchodu, aby neurazil naše partnery ...

Jaká je realita naší země?

Dva bloky koexistují: ekonomický a finanční svět, který má rád „nižší poplatky“, který na jedné straně produkuje mnoho miliardářů, a na druhé straně neúčinnou vládu, která lepí záplaty a zadlužuje se.
 
Všechno se děje, jako by se stalo nedotknutelnými nebo posvátnými kravami, které musí být samozřejmě zachovány „ve jménu zaměstnání“, a především tím, že nekritizují systém, který je chrání: Brání zvýšení platů, jakmile je překročen pevný strop, benevolentní CICE, která nevytvořila očekávaná pracovní místa, ale naplnila akcionáře a manažery radostí, nižší DPH pro restaurace s nedodrženými sliby, klíč k tvorbě pracovních míst, zvýšení platů a nižší ceny, tito stejní restauratéři kteří si nyní stěžují, že už nenacházejí zaměstnance. Můžeme také přidat snížení daně z příjmu právnických osob nebo snížení daně z výroby, to vše je možné.

Na vládní straně doktrína spočívá v blahopřání k nárůstu HDP, aniž by bylo řečeno, že jde pouze o upgrade po covid, a zároveň se vyhýbá přílišnému mluvení o rozpočtovém schodku a nárůstu dluhu a hlasováním o předvolebním rozpočtu. Očekávané daňové příjmy s „oživením“ poslouží v nejlepším případě k ucpání několika děr nebo ke splnění dvou nebo tří slibů těsně před prasknutím další finanční bubliny, která může přijít brzy.

Zdá se, že všechny problémy zázračně nacházejí řešení s tímto leitmotivem: nežádejte firmy o nic. Od nynějška je to stát, který zajišťuje otázky kupní síly, na rozdíl od lyrických úletů ministra hospodářství: „práce musí platit“. K tomuto obratu došlo na začátku mandátu poklesem příspěvků zaměstnancům, které „vrátily zaměstnancům kupní sílu“. Pokračovalo to zrušením daně z bydlení, která nakonec připraví místní komunity o zdroje, přičemž bezpochyby bude převedena na jiné daně nebo místní daně. V tuto chvíli opět hovoříme o zvýšení energetické kontroly, protože ti méně majetní nemohou topit ani se hýbat pro nedostatek dostatečného mzdového příjmu.

Poslední podvod, daňové osvobození od  „tipů“  pro zaměstnance v restauracích a kavárnách (jako kdyby to někdy daňově přiznali ...), které se snaží zákazníkovi účtovat zvýšení mezd v odvětví, které šéfové nechtějí navzdory obtížím s náborem a navzdory daru poskytnutému se snížením DPH.Jak dlouho to bude trvat?

Stojíme proti zdi. Jak dlouho ještě budeme muset idealizovat HDP a přitom se nedívat na nahromaděné deficity a dluhy.

Pokud to všechno není jen hra na hrdiny a účelem této bláznivé hry je razantní reforma našeho sociálního modelu v krátkodobém nebo střednědobém horizontu.

Počkejme na další krizi a její „ať už to bude stát cokoli“ s růstem úrokových sazeb, tou, která z naší zadlužené země udělá nové Řecko, přičemž MMF a věřitelé budou pod dohledem našich sousedů. Evropané, tato krize, která nás donutí provádět „reformy“ na místě, v důchodech, v sociálních dávkách, ve mzdách, a samozřejmě za povzbuzování státu a komunit těchto „strašných státních zaměstnanců, kteří tolik stojí“ pseudonymní ekonomové a reformátoři obývacího pokoje ...

Necháme -li současnou vládu praktikovat politiku mrtvého psa nad vodou, jako je tomu nyní, zachování pouze ekonomických a finančních zájmů a udělání čehokoli v oblasti rozpočtového řízení, ochuzení státu a urychlení kolapsu země, neměli bychom dlouho čekat ...

Abychom se mezitím vyhnuli tématům, která otravují, je země volná pro kejklíře, falšovatele historie, kteří nám prodávají nenávist a odmítání názorů toho druhého.

PS. Tato glosa je primárně o Francii, ale s jinými státy to může být podobnost čistě náhodná.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)