Svátek má: Dita

Zprávy

Velikost textu:

Německý úřad na ochranu ústavy očekává pokusy o svržení spolkové vlády

Německý úřad na ochranu ústavy očekává pokusy o svržení spolkové vlády

Předseda durynského úřadu pro ochranu ústavy Stephan Kramer očekává pro politické vedení Spolkové republiky složitou situaci kvůli vysokým cenám energií na podzim a v zimě.

Ilustrační foto
11. srpna 2022 - 11:40

„Masové protesty a nepokoje jsou stejně myslitelné jako konkrétní násilné činy proti věcem a lidem, stejně jako klasický terorismus s cílem vládu svrhnout," řekl pro ZDF Stephan Kramer.

Dá se předpokládat, že „oprávněné protesty“ obyvatelstva by byly infiltrovány extremisty. Kramer to přirovnal k protestům proti omezování základních práv v rámci Corona pandemie: „Naproti tomu to, co jsme doposud v rámci corona pandemie zažili v podobě někdy násilných střetů na sociálních sítích, ale i na ulicích a náměstích, byl pravděpodobně spíše tématem nově narozených dětí.“Obyvatelstvo ztrácí důvěru ve stát

„Energetická krize může vést k vysoce emocionální a existenční krizové situaci, která zasáhne velké části populace,“ uvedl agent tajné služby

Kramer hodnotí náladu mezi obyvateli jako výbušnou: „Po pandemii a světových událostech posledních měsíců se potýkáme s vysoce emocionální, agresivní, pesimistickou náladou mezi obyvatelstvem, jeho důvěrou ve stát, jeho instituce a politických aktérů je, alespoň v některých částech, plná vážných pochybností."

Braniborská ochrana ústavy také varuje


Podobně se již vyjádřil i braniborský šéf Úřadu pro ochranu ústavy Jörg Müller. Varoval, že radikální politické síly by mohly využít energetickou krizi a vysokou inflaci pro své vlastní účely: „Extremisté sní o německé zimě hněvu."

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
46%