Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Nejprve na Ukrajině, pak v Evropě: Putinovi islamističtí bojovníci

Nejprve na Ukrajině, pak v Evropě: Putinovi islamističtí bojovníci

Je to detail, který většina „Putinových chápavých“ nebo jednostranných apologetů Ruska nechce slyšet nebo potlačit v probíhajícím ukrajinském konfliktu, ale který je také součástí pravdy, a to i z hlediska kritického pro USA a Ukrajinu.

Ramzan Kadyrov, šéf Čečenska
5. června 2022 - 06:20

Ve stínu ukrajinské války se radikální islámská síť European Muslim Forum (EMF), založená v Barceloně v říjnu 2018, jeví jako skvělá příležitost k výraznému rozšíření svého vlivu ve střední Evropě. Jak uvedl „Welt“, její prezident Abdul-Wached Nijazov byl nebo je v současné době v Rusy okupované části Ukrajiny, kde byl mimo jiné přítomen, když město Volnovacha v dubnu dobyly čečenské jednotky ruských spojenců. Na dotaz deníku řekl, že situace na Ukrajině nabízí evropským muslimům jedinečnou „historickou“ příležitost pracovat pro „ mír a dialog “, protože muslimské Turecko také funguje jako „vyjednávací platforma“ mezi Ruskem a Západem.

Islamista Nijazov, který je ruským občanem, stál pevně za Ruskem ve válce na Ukrajině a také udržuje úzké vztahy s čečenským muslimským vládcem Ramzanem Kadyrovem, kterému také loni na podzim dělal tlumočníka při návštěvě EMF v Grozném. Asi před 15 lety vedl hnutí „Muslimové pro prezidenta Putina“. Mírumilovná fasáda, kterou Nijazov předvádí okolnímu světu, není ničím jiným než záminkou pro realizaci jasně dalekosáhlých cílů, které se nakonec rovná islamizaci Evropy: EMF si nárokuje „zákonné zastoupení“ všech muslimů v země od Atlantiku po Ural a Kavkaz, Velká Evropa" být. V souladu s tím se šíří i ve státech EU a dokonce usiluje o zřízení svého sídla v Bruselu, odkud má být podporována výstavba mešit a islámských kulturních center po celé Evropě.

Švýcarská lidskoprávní aktivistka Saïda Keller-Messahliová vysvětlila pro „Welt“, že „známí aktéři Muslimského bratrstva“ jsou nyní zastoupeni v EMF. Podobně se vyjádřila i politoložka a expertka na islamismus Nina Scholzová, která poukázala na úzké spojení mezi EMF a několika známými představiteli Muslimského bratrstva. Nijazov se navíc nechal vyfotografovat se svrženým egyptským prezidentem Mohammedem Mursím, který rovněž patří k radikální islámské organizaci. Obecně platí, že EMF hledá kontakty s co největším počtem politických činitelů s rozhodovací pravomocí, ale také s médii, nevládními organizacemi a úřady, aby rozšířil svůj vliv.

To se však týká i bojových umělců, jako je bojovník smíšených bojových umění Timur Gadzhimuradov z Ruské kavkazské republiky Dagestán, kterého EMF dokázalo získat jako „ambasadora“, takže – slovy Nijazova – „ slyšeli mladí lidé…“. Stavba mešit je „jeden z nejdůležitějších úkolů muslimské komunity v Evropě. Podle jeho názoru je nedostatečná islámská infrastruktura v Rusku, České republice, Slovensku, Rakousku, pobaltských státech a východním Německu. S těmito projekty se může spolehnout na podporu bohatých mecenášů, jako je zakladatel britského televizního kanálu „Islam Channel“, Mohamed Ali Harrath., ázerbájdžánský oligarcha Nasib Piriev nebo syn tureckého prezidenta Erdogana a další mocné osobnosti z Turecka.Hrozivý vzorec: více západní pomoci se zbraněmi = více islamistických žoldáků

Šíření EMP ukazuje, v jakém nebezpečí se Evropa nachází: islámští fanatici dobře vědí, že kontinent stárne, slábne a také úplně zapomíná na historii. Vědí také, že stačí použít spouštěcí termín „islamofobie“, aby měli za sebou celou armádu nekritických obránců a podporovatelů. V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by Evropa měla sílu se tomuto nebezpečí ubránit, zvláště když její pouhé pojmenování v kruzích, které udávají tón, z ní dělá neosobu. Naopak (a právě zde vystupuje do popředí dialektická bezohlednost války a složitost rozhodnutí, která naši politici neplní spravedlnosti): čím více se Putin dostává do vojenských potíží v důsledku západních zbraní a finanční pomoci Ukrajina, tím spíše bude hledat podporu i islamistické pomocné jednotky, které si chtějí uvařit vlastní polévku. Zařazení čečenského barbara a řezníka Kadyrova byl možná jen začátek. To vyvolává nepříjemné vzpomínky na „boj za svobodu“ Afghánců proti Rudé armádě v 80. letech, který podporoval i Západ. Z částí mudžahedínů, které USA vyzbrojily zbraněmi, se později stal Taliban – s dobře známými důsledky. Kolotoč historie se točí dál.

Jestliže cena, kterou Západ každý den tlačí výše za – nakonec nevyhnutelnou – porážku Ukrajiny v této válce spočívá v tom, že Putin stále více přivádí do Evropy islamistické válečníky s jazykem a mečem, kteří u nád dříve nebo později skončí jako uprchlíci, pak budeme dvojnásobně poražení.

(rp,prvnizpravy.cz,ansage,foto:arch.)
43 - 9274490247 / 0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ6201000000439274490247 
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
30%