Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Nejen němečtí daňoví otroci mohou pracovat pro „Slava Ukraini“

Nejen němečtí daňoví otroci mohou pracovat pro „Slava Ukraini“

Když německá ministryně zahraničí Annalena Baerbock loni v srpnu v Praze prohlásila , že pomůže Ukrajině „bez ohledu na to, co si myslí moji němečtí voliči“, mohlo se to  považovat pouze za její obvyklé naivní blábolení.

Ilustrační foto
4. dubna 2023 - 07:20

Současná čísla však ukazují, že německá spolková vláda je ve skutečnosti ochotna do vysoce zkorumpované země napumpovat šílené množství peněz. Spolkové ministerstvo zahraničí nyní oznámilo, že od začátku války bylo uvolněno „více než 14,2 miliardy eur na bilaterální podpůrné služby pro Ukrajinu“.

Zdůvodnění se zdá, jako by je diktovala ukrajinská vláda: Odkazuje se na „utrpení“, které zemi přinesl ruský útok, a na to, že musí být schopna se bránit – utrpení, které se zdá být znásobeno stomilionkrát větší než lidské utrpení na Zemi, které existovalo dříve, takže najednou je třeba použít peníze německých daňových poplatníků, aby se tomu zabránilo, ke škodě naší země.Zneužití peněz daňových poplatníků bez právního základu

Německo každopádně podle oddělení Baerbockové podporuje Ukrajinu podle svých nejlepších schopností „dodávkami vybavení a zbraní, ze zásob Bundeswehru a prostřednictvím dodávek z průmyslu, které jsou financovány z německých rozpočtových prostředků. Spolková vláda se přitom řídí potřebami Ukrajiny a neustále zkoumá, ve kterých oblastech, například v protivzdušné obraně, jsou možné další podpůrné služby“. Text mohl pocházet od samotného bývalého ukrajinského velvyslance Andrije Melnyka.

Pro toto zpronevěření peněz z daní vymačkaných z Němců neexistuje ústavní mandát a žádný právní základ: Za prvé, spolková vláda se nemusí orientovat na potřeby Ukrajiny, ale na své zájmy a možnosti. Navíc zpřístupnění zásob z vlastní armády jiné zemi, které jsou desítky let nepoužitelné kvůli naprosto nezodpovědné politice, nelze z hlediska obranné a bezpečnostní politiky označit jinak než jako šílenství. NENÍ úkolem Německa a půlky světa vyzbrojit Ukrajinu, byť až do sebezničení - nemluvě o masivně zvýšeném riziku světové války nebo alespoň rozšíření války do Německa.Zrada proti Německu

Ale tato vláda si zjevně zvolila zanedbání, ne-li zradu, vlastního lidu jako nejvyšší prioritu: právě minulý týden bylo oznámeno , že vláda hodlá navýšit vojenskou pomoc Ukrajině na 15 miliard eur a hodlá v ní pokračovat i v dohledné době. . Peníze půjdou také na nákup zbraní, které mají kompenzovat dodávky na Ukrajinu. Jednoduše řečeno: Německo prodává své vlastní zbraně do cizí země a poté utrácí miliardy na nákup nových. Tato loajalita vůči Nibelungům, kterou nelze racionálně ospravedlnit, vůči zemi, vůči níž neexistují žádné formální spojenecké závazky, je pravděpodobně bezprecedentní.

Opět není sebemenší důvod opouštět své vlastní zájmy v tak nestabilním, konflikty zmítaném státu, který téměř denně klade nové a vyšší požadavky a nesnaží se hledat vyjednané řešení války. I tímto způsobem Německo ničí peníze svých občanů; Peníze se tahají z kapes občanů v historicky bezprecedentním měřítku a poprvé překračují hranici 1 bilionu daňových příjmů – zatímco ≤ ministr financí prohlašuje, že ani tyto rekordní částky již nestačí na financování zákonných povinností spolkové vlády.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%