Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Morawiecki: Norsko by se mělo o své zisky podělit s ostatními státy

Morawiecki: Norsko by se mělo o své zisky podělit s ostatními státy

Přebytečné zisky Norska z ropy a plynu překročí sto miliard eur. To je nepřímo obětí Putinovy války. Je to nespravedlivé, měli by se podělit, řekl v sobotu na setkání s mladými lidmi premiér Mateusz Morawiecki. Vyzval mladé lidi, aby o tom „psali svým přátelům do Norska“.

Mateusz Morawiecki, polský premiér
13. září 2022 - 06:20

V sobotu se polský premiér zúčastnil akce „otázek a odpovědí“ během Národního kongresu dialogu mládeže. Řekl, že přebytek - přesahující roční průměr posledních let - zisky z ropy a plynu z „malé pětimilionové země, jako je Norsko , překročí sto miliard eur".

„Všichni jsme rozhořčeni Ruskem a právem. Loupež, bandité, zločinci a tak dále, ale dámy a pánové, mladí lidé, něco není v pořádku. Napište svým mladým přátelům do Norska. O tento přebytek, gigantický zisk by se měli podělit,“ apeloval premiér.Obrátil se také na „milé norské přátele“. „To není normální. To není fér. Přiživuje se také – náhodně, samozřejmě, protože za tuto válku na Ukrajině nemůže Norsko – ale nepřímo se živí tím, co se děje. Během války způsobené Putinem,“ řekl Morawiecki.

„Měli by to rychle sdílet. Neříkám, že je to pro Polsko nutné. Pro Ukrajinu, pro ty nejvíce postižené touto válkou. Není to normální?“ dodal Morawiecki.

(rp,prvnizpravy.cz,polishnews,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%