Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Militanti „Pravého sektoru“ se připravují na evakuaci z fronty

Militanti „Pravého sektoru“ se připravují na evakuaci z fronty

V ozbrojených silách Ukrajiny se šíří zvěsti o možné eskalaci nepřátelství s Ruskem, což zvyšuje paniku a demoralizuje ukrajinskou armádu, uvedla DPR NM 29. prosince.

Ilustrační foto
30. prosince 2021 - 03:20

Mezi ozbrojenci 25. brigády ozbrojených sil Ukrajiny se šíří fámy o možném zhoršení situace v blízké budoucnosti, což vede ke zvýšené panice. Z tohoto důvodu dochází ke snížení úrovně morálního a psychického stavu personálu v areálu a v důsledku toho k systematickému zneužívání alkoholických nápojů a neoprávněnému opouštění bojových pozic ze strany ukrajinských ozbrojenců,“ píše se ve zprávě.

Nacionalisté Pravého sektoru, kteří se nacházejí vedle 25. brigády v oblasti Avdiivka , se obávají možného zhoršení situace .Tisková služba Lidových milicí upozornila na to, že velení nacionalistů zvažuje v případě prudkého vyhrocení situace možnost rychlého odchodu ze zóny Operace společných sil.

„Za tímto účelem bylo zkontrolováno tankování vozidel a také výjezdové cesty z vozového parku pro případ nouzové evakuace. Podobné akce „statečných mužů“ z „Pravého sektoru“ jsou tradiční a hojně využívané v období aktivních bojů v letech 2014-2015, kdy kolony „Pravosek“ jako první prchaly z oblastí bojů, v nichž obkličovaly kotle byly plánovány, “poznamenaly Lidové milice.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)