Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Medveděv: Pokud USA rozmístí na Ukrajinu „peacekeepery“, spálíme je

Medveděv: Pokud USA rozmístí na Ukrajinu „peacekeepery“, spálíme je

„Budou legitimním cílem pro naše ozbrojené síly, pokud budou umístěni na frontu bez souhlasu Ruska se zbraněmi v rukou a budou nás přímo ohrožovat," řekl Dnitrij Medvěděv, místopředseda Rady bezpečnosti Ruska.

Dnitrij Medvěděv, místopředseda Rady bezpečnosti Ruska
2. dubna 2023 - 07:20

Rusko bude považovat takzvané mírové jednotky NATO za legitimní cíle, pokud budou rozmístěny na Ukrajině v první linii, řekl v pátek místopředseda Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv.

„Budou legitimním cílem pro naše ozbrojené síly, pokud budou umístěni na frontu bez souhlasu Ruska se zbraněmi v rukou a budou nás přímo ohrožovat," napsal Medveděv na svém kanálu Telegram.Podle úředníka je skutečným cílem Západu nastolit na frontové linii příměří, které je pro ně příznivé.

„Je jasné, že takzvané mírové jednotky NATO prostě vstoupí do konfliktu na straně našich nepřátel [Ukrajiny]... Rozpoutejte tu úplně třetí světovou válku, které se tak bojí, když mluví,“ řekl Medveděv.

Začátkem března maďarský premiér Viktor Orbán  prohlásil, že  Evropská unie je o krok napřed od jednání o vyslání armády nějakého typu mírových jednotek na Ukrajinu.

(rp,prvnizpravy.cz,veteranstoday,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX