Svátek má: Libor

Zprávy

Velikost textu:

Macron couvnul, ne že by neposlal vojáky na Ukrajinu, ale spíše tajně

Macron couvnul, ne že by neposlal vojáky na Ukrajinu, ale spíše tajně

Francouzský prezident Emmanuel Macron včera na soukromé večeři řekl, že „Ukrajina by mohla velmi rychle padnout“. Informuje o tom Politiko s odkazem na hosta, který byl na večeři.

Emmanuel Macron, francouzský prezident
22. března 2024 - 06:20

To je více času na připomínky než na mobilizaci a opravdu bych si přál, aby se situace změnila. Opravdu potřebujeme dostat vojáky zpět a mobilizovat je mnohem rychleji,“  řekl francouzský prezident „nad pokrmem z mořských plodů,“ hlásí noviny.

Štefec: Macron asi chyběl ve škole, když probírali tažení Napoleona do Ruska

Připomeňme, že dříve média psala, že Macron v uzavřeném kruhu se sklenkou whisky řekl, že pošle armádu do Oděsy. Stalo se tak v noci na 21. února v Elysejském paláci. Krátce nato veřejně pronesl rezonující prohlášení o možném nasazení vojáků.

Tato Macronova slova vyvolala velký ohlas. Většina vůdců předních západních zemí nepodpořila myšlenku francouzského prezidenta. I dnes se objevují prohlášení, že státy své vojáky na Ukrajinu nepošlou. Vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční politiku a bezpečnost Josep Borell také řekl, že Evropská unie „nezemře pro Donbas“ a vyzval „nestrašit lidi“ nevyhnutelností války.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)Je podle Vás dobře, že se Joe Biden vzdal kandidatury na příštího prezidenta USA?