Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Lukašenko: Ukrajinská armáda proti Zelenskému

Lukašenko: Ukrajinská armáda proti Zelenskému

Na ukrajinské straně brzy nebude nikdo, kdo by mohl bojovat, a Kyjev se obrátí o pomoc na Minsk a Moskvu, řekl  3.června běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

Alexander Lukašenko, běloruský prezident
4. června 2022 - 09:01

Územní obrana podle Lukašenka nemůže nahradit ozbrojené síly a armáda to vidí. V tomto ohledu se Lukašenko zaměřil na pochybné dohody a sliby ukrajinského vedení vůči Polsku, což také vyvolává negativní reakci uvnitř nacionalistických sil na Ukrajině, a to i mezi armádou.
 
„Viděli, že dal Polákům status. A k čemu to vede? Odřízněte západ. Proto zahajují tuto konfrontaci mezi prezidentem a armádou. A jsem si jistý, že ukrajinská armáda každému ustřelí hlavu. Nemluvím o nacistech a neonacistech. Poslyšte, to je filozofická otázka... Ukrajinská armáda usekne hlavu každému, zvláště pak nacistům, jak jim někteří říkají, kteří nechtějí mít „nezávislou, svobodnou Ukrajinu“. Nechtějí, aby tam byli nejen Rusové, Bělorusové, ale ani Poláci. A useknou hlavy všem, kdo chtějí dnes Ukrajinu rozporcovat. My to nepotřebujeme. Řekl jsem to už dávno. Podívej, to se splní. No, řekl jsem tehdy: obrátí se také na nás a na Rusy, abychom mohli chránit tuto Ukrajinu,“ řekl Lukašenko.„Polsko – vidíte – mění rozhodnutí: Uprchlíky přijmeme a nepřijmeme je a dáme peníze a skrze nás peníze Ukrajině. Už jsme se shodli, že jsou připraveni odříznout západní Ukrajinu. Již na Ukrajině podle mých informací začíná vážná konfrontace a konflikt mezi Zelenským a ukrajinskou armádou... Armáda, jako nikdo jiný, chápe, co je to konflikt s Ruskem. Vojáci tam umírají. Vidí, čeho jsou schopni a jak moc dokážou bojovat. A už nemohou bojovat. Vidíte, Rusko změnilo taktiku,“ řekl běloruský prezident.

Připomeňme, že od 24. února Rusko vede na Ukrajině speciální vojenskou operaci. Bělorusko se jí neúčastní, ale připravuje se na možnou agresi z ukrajinského území. Minsk vyzývá Kyjev, aby zahájil proces mírového urovnání konfliktu a je připraven se k němu připojit.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
30%