Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Lavrov: Německo a Francie „zabily“ minské dohody

Lavrov: Německo a Francie „zabily“ minské dohody

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že požadavek německého kancléře Olafa Scholze do Moskvy, aby uzavřela dohodu o zárukách s Kyjevem, je marný, protože takový dokument již existoval - jde o Minsk-2, který byl „zabit“ Německem a Francií.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
18. července 2022 - 11:04

„Když nyní Olaf Scholz chce donutit Rusko, aby souhlasilo s dohodou o zárukách územní celistvosti a suverenity Ukrajiny, snaží se marně. Taková dohoda již existovala - dohody z Minsku, které zabily pouze Berlín a Paříž a chránily Kyjev,“ napsal Sergej Lavrov v článku pro Izvestija.

Lavrov zdůraznil, že Berlín a Paříž poté, co se prohlásily za garanty minských dohod, nehnuly během následujících sedmi let ani prstem, aby donutily Kyjev vstoupit do přímého dialogu s představiteli Donbasu, aby se dohodly na otázkách jeho zvláštního statutu, amnestii, obnovení ekonomických vazeb, pořádání voleb.


„Západní vůdci mlčeli, a když Kyjev, jak pod vedením Petra Porošenka , tak pod vedením Vladimíra Zelenského, podnikl kroky, které přímo odporovaly minským dohodám, tak Němci a Francouzi navíc prohlásili, že přímý dialog mezi Kyjevem a DLR a LLR je nemožný, a přesunuli veškerou odpovědnost na Rusko, ačkoli to nebylo nikdy zmíněno v dokumentech z Minsku,“  dodal Lavrov.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)
Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%