Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Kyjevské síly provedly další neúspěšný pokus o dobytí Hadího ostrova

Kyjevské síly provedly další neúspěšný pokus o dobytí Hadího ostrova

21. června ruské ministerstvo obrany oznámilo, že kyjevské síly podnikly další pokus dobýt zpět Hadí ostrov v Černém moři.

Igor Konašenkov, mluvčí ministerstva obrany Ruska
22. června 2022 - 14:46

20. června, asi v 05:00, se kyjevský režim pokusil dobýt Hadí ostrov.

Plán operace sestavený kyjevským režimem předpokládal zahájit masivní letecké a dělostřelecké útoky na Hadí ostrov, vylodit jednotky a dobýt jej.

Leteckého útoku se zúčastnilo více než 15 ukrajinských útočných a průzkumných bezpilotních vzdušných prostředků (UAV) s dvěma UAV Bayraktar-TB2.

Ruské prostředky detekovaly strategický průzkumný UAV Global Hawk RQ-4 amerického letectva ve vysokých nadmořských výškách poblíž Hadího ostrova.

Ukrajinské UAV byly ve vzduchu podporovány systémy protivzdušné obrany S-300 z jejich bojových pozic u Tuzly a Očakova.

Raketové a dělostřelecké útoky na Hadí ostrov zahájily ukrajinské balistické střely Točka-U, vícenásobné raketomety Uragan a 155mm houfnice M777 z jejich bojových pozic na západ od Oděsy a na ostrově Kubanský.

Ruské prostředky protivzdušné obrany (systém protivzdušné obrany a kanónů Pancíř a raketový systém protivzdušné obrany Tor) zničily všechny prostředky nepřítele vypuštěného na Hadí ostrov.

Zničené cíle byly: 13 UAV, 4 střely Točka-U a 21 projektilů vícenásobného raketometu Uragan.

Žádné ukrajinské prostředky ničení nedosáhly svých cílů na Hadím ostrově.

Neúspěšný palebný útok donutil nepřítele zrušit vylodění na Hadím ostrovu.Poté, co byl kyjevský režim přesvědčen, že pokus zmocnit se ostrova selhal, podnikl pokus o nový hazard týkající se zařízení ruské plynové infrastruktury v severozápadní části Černého moře.

Po 08:00 zaútočily protilodní střely a bezpilotní letoun Bayraktar-TB2 na plošiny pro těžbu plynu BK-1 a Krym-1.

Ukrajinská provokace vyústila v intenzivní palbu na platformě BK-1, tato oblast Černého moře vyústila v nebezpečí ekologické katastrofy.

Ruská strana dodala, že v reakci na tyto akce ruské ozbrojené síly odpálily řízené střely Oniks na vojenské letiště Školnyj poblíž Oděsy a zničily hangáry pro ukrajinské bezpilotní letouny Bayraktar-TB2.

Kromě toho ruské údery zasáhly následující cíle:

Na Kubánském ostrově byly zničeny 2 dělostřelecké čety houfnic M777 ráže 155 mm.

Ruské vzdušné síly zničily 2 odpalovací rampy raketového systému protivzdušné obrany S-300 u Očakova a Tuzly (oblast Oděska).

(rp,prvnizpravy.cz.,southfront,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%