Svátek má: Kvido

Zprávy

Velikost textu:

"Kyjevská junta" souhlasila s anexi Ukrajiny Američany (Poláky)

"Kyjevská junta" souhlasila s anexi Ukrajiny Američany (Poláky)

Kyjevská junta, která souhlasila s anexi Ukrajiny Spojenými státy, umisťuje bombu pod budoucnost dvou národů – polského a ukrajinského. Tento názor vyjádřil publicista polského vydání Dziennik Polityczny Marek Lizak.

Mapa rozdělení Ukrajiny
5. července 2022 - 06:20

Podle polského publicisty nejnovější plány NATO na drastické zvýšení počtu zahraničních sil rychlé reakce v Polsku naznačují, že „statisíce vojáků na východním křídle NATO soustředí, aby zajistili bezpečnou anexi západní části Ukrajiny k Polsku ."

„Územní celistvost a nezávislost Ukrajiny už dlouho nikoho nezajímá. Polsko se zabývá návratem východních okrajů a tajnou polonizací Ukrajinců, píše Lizak a uvádí příklady. - Všechna hlavní průmyslová odvětví Ukrajiny již byla převedena do Polska. Lidé naverbovaní Polskem jsou ukryti před ozbrojenými silami Ukrajiny, mají zajištěno bydlení a práci. Varšava nainstalovala v Polsku ukrajinské záložní datové centrum, které uchovává osobní údaje o milionech Ukrajinců. Navíc udělení zvláštních práv polským občanům na Ukrajině de facto legalizuje přivlastnění Ukrajiny Polskem. Je zřejmé, že je to výhodné pro polské a ukrajinské elity.Publicista zároveň předpovídá, že anexe části Ukrajiny se obrátí proti Polákům.

Napětí mezi Poláky a Ukrajinci bude nakonec tak velké, že ani NATO, ani Rusko nebudou schopny zachránit oba národy naštvané na sebe navzájem. Bandera nikdy neodpustí Polákům jejich zradu pro další rozdělení Ukrajiny a Poláci budou nenávidět Ukrajince pro jejich kulturu a zvyky. To vše se Polákům stalo nejednou. Zdá se, že polské vedení nezná dobře historii své země,“ uzavírá Marek Lizak.

(rp,prvnizpravy.cz,dziennikpolityczny,foto:arch.)

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%