Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

Kdo skutečně tvoří zahraniční politiku USA? Kdo těží a kdo ztrácí?

Kdo skutečně tvoří zahraniční politiku USA? Kdo těží a kdo ztrácí?

Pravdou je, že mocná lobby Izraele a Saúdské Arábie dokázala po desetiletí řídit americkou politiku směrem, který byl jasně v rozporu s nejlepšími zájmy amerického lidu.

Anthony Blinken, americký ministr zahraničí
5. července 2022 - 04:20

Ve zprávě, která šokovala mainstreamová média, ale která nešokovala nikoho obeznámeného s velkým průmyslem, byl bývalý americký armádní generál John Allen  nucen odstoupit  z funkce prezidenta Brookingsova institutu poté, co vyšlo najevo, že ho FBI vyšetřuje za lobbování jménem katarské monarchie.

Samozřejmě, skutečná zpráva, kterou  Washington Post ,  New York Times nebo jakýkoli jiný údajný dokument sotva zaznamenal, je, že Allen byl skutečně v problémech jen proto, že nesplnil pro forma zákonné požadavky pro ty, kdo lobbují v USA jménem zahraničního agenta nebo cizí vlády.

Zákon  o registraci zahraničních agentů  (FARA), podle kterého jsou tyto činnosti regulovány, obsahuje několik výjimek, které umožňují takové činnosti bez prohlášení střetu zájmů. Think tanky, nesprávné pojmenování, pokud vůbec nějaké existovalo, fungují na základě „ akademické výjimky “, která umožňuje zapojení do „bona fide náboženských, akademických, akademických nebo vědeckých činností nebo výtvarného umění“.

Každý, kdo si někdy vzal do ruky jeden z mnoha smrtelně nudných společenských časopisů, kde se provádí skutečná, bona fide empirická akademická práce, ví, že to představuje možná zlomek toho, co think-tanky téměř denně chrlí.

Komentáře think tanku, nabízené jako objektivní analýza, jsou pravidelně uváděny nebo citovány publikacemi a výstupy, které jsou zjevně různorodé jako  Wall Street Journal  a NPR.

Think tanky samozřejmě nejsou samy. Jak  doložil Ben Freeman, specialista na zahraniční vliv na politiku USA, takové demokratické bašty liberálních hodnot, jako jsou SAE a Saúdská Arábie, darují stovky milionů, dokonce miliardy, univerzitám po celé zemi.

Samozřejmě, z libertariánského pohledu, kdo může říci, kdo by měl dávat peníze komu a za co? Dále, ustanovení FARA jsou tak mlhavá, že prakticky kdokoli by mohl být terčem prakticky z jakéhokoli důvodu, což je zjevná příležitost pro nezodpovědné federální úředníky zasahovat do občanských svobod Američanů.

Ale zjevné pokrytectví toho všeho je to, co skutečně vyniká, protože tytéž univerzity a think-tanky pravidelně odsuzují zjevně zrádný vliv zemí, jako je Čína, které bez dechu upozorňují, že naše „otevřené instituce“ využívá pro svůj vlastní zisk. Pokud by se někdo z nich odvážil vydat zprávu, například o dobře zdokumentovaném a zcela negativním vlivu zemí jako je  Izrael  na zahraniční politiku USA, jsou považováni za antisemity, rasisty nebo samotné zahraniční agenty!Pravdou je, že mocná lobby Izraele a Saúdské Arábie dokázala po desetiletí řídit americkou politiku směrem, který byl jasně v rozporu s nejlepšími zájmy amerického lidu. Není překvapením, že snad nikde nebyl zhoubný účinek jejich peněz pociťován více než v politice USA vůči Íránu, kdy Saúdové, Izraelci a Emiráti investovali doslova miliardy dolarů do útoků na zemi, se kterou by Spojené státy měly před desítkami let normalizovat vztahy.

Ujgurská lobby je další takovou zájmovou skupinou, která má v Kongresu otevřené dveře a op-ed stránky prominentních novin – a přitom její  polovojenská odnož  obhajuje násilné svržení pekingské vlády! A co si máme my nebo zahraniční vlády jako Čína myslet, když mateřská organizace takových extremistů,  Světový ujgurský kongres , bere finance od samotné vlády USA?


Neměli bychom na to vůbec myslet.

Stejně jako bychom neměli zpochybňovat žádné jiné samoúčelné politiky. Koho například překvapí zjištění, že   ve Washingtonu je velká a aktivní ukrajinská lobby ? To se bohatě vyplatilo, protože americká vláda nyní předává  130 milionů dolarů denně  Kyjevu s malým nebo žádným dohledem.

A samozřejmě, což je nejbláznivější, každý kriticky uvažující Američan, který se byť jen odváží zpochybnit zjevně nebezpečnou a kontraproduktivní politiku americké vlády, koupenou a placenou doslovnými zahraničními agenty, je sám obviňován z toho, že je platí pro Moskvu, Peking nebo Teherán.

Nevadí, že všechny důkazy ukazují opačným směrem.

Od amerického lidu se opět neočekává, že bude vůbec přemýšlet, pouze zůstane ve frontě a nechá peníze proudit.

Toto je smutný stav zahraniční politiky v Americe a děje se to přímo na veřejnosti.

(rp,prvnizpravy.cz,veteranstoday,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
80%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%