Svátek má: Květa

Zprávy

Velikost textu:

Kalibr zabil 50 generálů a důstojníků ozbrojených sil Ukrajiny

Kalibr zabil 50 generálů a důstojníků ozbrojených sil Ukrajiny

Ruské ozbrojené síly raketami Kalibr zabily v Dněpropetrovské oblasti více než 50 generálů a důstojníků ozbrojených sil Ukrajiny.

Odpálení rakety Kalibr
20. června 2022 - 04:20

„V průběhu minulého dne zasáhly vysoce přesné námořní rakety dlouhého doletu Kalibr ve 12:30 velitelské stanoviště ukrajinských jednotek u vesnice Širokaja Dača v Dněpropetrovské oblasti v okamžiku, kdy probíhala pracovní schůzka velitelského štábu Oleksandrie byla tam zadržována operačně-strategická skupina vojsk,“ stojí ve sdělení vojenského resortu.

V důsledku zásahu bylo zabito více než 50 generálů a důstojníků ozbrojených sil Ukrajiny.

Uvádí se také, že střely Kalibr zasáhly závod v Nikolajevu, kde byly zničeny houfnice a bojová vozidla dodaná Západem.Již dříve, 18. června, oznámilo ruské ministerstvo obrany letecký a pozemní raketový útok, který zničil ukrajinská technologická zařízení určená k rafinaci ropy a také sklady paliva pro vojenskou techniku v Kremenčugu a Lysičansku. Zástupce vojenského oddělení Igor Konašenkov také oznámil, že čtyři čety 155mm houfnic M777 byly zasaženy raketovými údery. Dodal, že ukrajinské Su-25 a Mi-24 a také úderný bezpilotní letoun Bayraktar-TB2 byly sestřeleny pomocí PVO (protivzdušné obrany) v Chersonské oblasti.

Předtím byly zveřejněny statistiky mrtvých zahraničních žoldáků na Ukrajině. Jak bylo objasněno na ministerstvu obrany Ruské federace, jejich proud se obrátil opačným směrem - masivně opouštějí území státu.

Podle Igora Konašenkova je vůdcem žoldáků, kteří dorazili na Ukrajinu a zemřeli tam, Polsko. Na pomoc ozbrojeným silám Ukrajiny přijelo z této země 1 831 lidí.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)