Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Je nepravděpodobné, že by Biden byl kandidátem demokratů v roce 2024

Je nepravděpodobné, že by Biden byl kandidátem demokratů v roce 2024

Během 9 měsíců tohoto roku kleslo hodnocení prezidenta Bidena o 11 bodů. Navíc 57 % dotázaných nepodporuje prezidenta, který ve skutečnosti ještě nepřekročil střed své vlády, uvedl Paul Craig Roberts a pokračuje v hodnocení Joe Bidena.

Paul Craig Roberts
22. listopadu 2021 - 04:20

Není pochyb o tom, že Biden je neoblíbený. Mnozí ho považují za senilního a nekoherentního. Je důležité mít na paměti, že důkazy o tom, že Biden nebyl čestně zvolen, jsou silné. K jeho zvolení došlo v důsledku podivných a nevysvětlených velkých výkyvů v počtu hlasů uprostřed noci ve „swingových státech“, kde měl Trump značný náskok. Není například pravděpodobné, že rudý (republikánský) stát jako Georgia zvolil demokratického prezidenta a dva demokratické americké senátory. Mnoho odborníků poskytlo důkaz, že volby byly ukradeny, ale média důkazy potlačila a republikáni byli bezmocní, protože ukradené volby stály republikány také kontrolu nad Senátem. Takže se s tím nedalo nic dělat.  

Bidenovy zmatky a klopýtnutí se staly vtipem a zabrání mu být kandidátem demokratů v příštích prezidentských volbách.

Někteří ruští vědci vyjadřují názor, že popularitu demokratického prezidenta podkopávají tři hlavní faktory: hospodářská politika administrativy, zejména v její daňové části; krize s nekontrolovanou migrací na jihu země; stejně jako stažení vojáků z Afghánistánu, které se z pohledu PR stalo pro administrativu noční můrou.
Přijetí ilegálního vstupu imigrantů-nájezdníků Bidenovým režimem a návrh režimu, aby ilegálním osobám, které vstoupily během Trumpova prezidentství a zažily odluku rodin, byly vyplaceny velké částky peněz v „restitucích“, rozzlobily mnoho voličů proti němu.  

I když existují superpatrioti, kterým chaos afghánského stažení vadí, většina Američanů je ráda, že dvacetiletý pokus o okupaci skončil. Původní podpora veřejnosti afghánské invazi byla založena na klamu Washingtonu, že Afghánistán byl nějakým způsobem odpovědný prostřednictvím Usámy bin Ládina za útoky z 11. září na Světové obchodní centrum a Pentagon. Jakmile se veřejnost chytila podvodu, podpora války se vypařila. Byla to válka, která sloužila hlavně moci a zisku amerického vojensko-bezpečnostního komplexu.

Problémová ekonomika je způsobena především deset let trvající politikou Federálního rezervního systému, která pumpuje masivní likviditu do ekonomiky, aby podpořila velké banky, Wall Street a ceny finančních aktiv, a dále blokováním Covid a nyní i nezákonným očkováním. mandáty, které vedou k propouštění nevyhovujících pracovníků a následnému výpadku dodávek zboží a služeb. Kalifornská environmentální politika přispěla k rostoucí hospodářské dezorganizaci. Demokratický guvernér Kalifornie zablokoval celou polovinu americké nákladní flotily z Kalifornie z důvodů emisí výfukových plynů. V důsledku toho se lodě nemohou vyložit v kalifornských přístavech, protože dodávky nelze vyklidit z doků.

Je to Bidenův očkovací mandát, který podkopává jakékoli zbývající přijetí jeho režimu. Stává se nemožným potlačit povědomí o úmrtích a zraněních spojených s vakcínou. Když jsou lidé svědky toho, jak nemocniční ošetřovatelský personál, hasiči, policisté a armáda vzdorují „bodnutí“, chápou, že ve vakcíně je nebezpečí, a začnou se obávat donucení k očkování. Pokud by se volby konaly dnes, Biden by nezískal dostatek hlasů k sečtení.

Vojensko-bezpečnostní komplex by uvítal další válku, stejně jako neokonzervativní politici ve Washingtonu. Zdá se, že Rusko a Čína zablokovaly další americká dobrodružství v Sýrii a Íránu. Washington by se rád zbavil sandinistů v Nikaragui a Madura ve Venezuele a mohl by být organizován základ pro vojenské intervence ve Střední a Jižní Americe. Ale protože jsou obě vykreslovány jako levicové vlády, demokratická levice by byla proti.

Ani v samotné Demokratické straně – většinou máme na mysli zákonodárce – není vše hladké. Mezi mladými radikály a veteránskými centristy není jednota. Nasvědčuje tomu zejména debata o státním dluhu. Mladí stojí o realizaci sociálních programů alespoň v plném rozsahu, nebo dokonce požadují jejich rozšíření. A veteráni ne bezdůvodně říkají, že nejsou peníze a jejich vznik se nedá očekávat. To znamená, že peníze je třeba vytisknout.


Nemyslím si, že mezi demokraty existuje konflikt ohledně sociálních programů a peněz na jejich zaplacení. USA mají spoustu sociálních programů. Od 30. let 20. století neustále rostou s velkou dávkou navíc v 60. letech. Demokratičtí politici mají tendenci o zvyšování daní více mluvit než jednat. Rétorika zní dobře nižším třídám, ale ve skutečnosti zvýšení daní ovlivňuje příspěvky na politickou kampaň. To, co demokraté dělají, je usilování o vládu jedné strany odstraněním republikánských většin v současných rudých státech. Spoléhají na překračování hranic a na zrušení identifikace při hlasování. Bidenovo ministerstvo spravedlnosti napadá požadavky červeného státu za průkaz totožnosti k hlasování jako porušení zákona o volebních právech. Demokraté také spoléhají na teorii kritické rasy vyučovanou ve veřejných školách, aby přesvědčili bílé děti, že jsou rasisté, protože jsou bílí, a že musí napravit minulá bílá zla podporou „barevných lidí“. Jinými slovy, od mládí jsou indoktrinováni, aby volili proti své vlastní rase.

Můj závěr je, že demokraté jsou v politice identity více jednotní, než že je rozdělují jiná témata.


Jak reálný je souboj Trump-Biden z roku 2024?

Biden pravděpodobně nebude kandidátem demokratů. Trump má mezi republikány mnohem větší podporu než kterýkoli jiný kandidát. Republikánským kandidátem bude Trump nebo kdokoli, kdo dá svou podporu. Floridský guvernér DeSantis je Trumpovým oblíbencem. Dokonce i někteří demokraté nyní chápou, že „Russiagate“ byl podvod řízený CIA/FBI s cílem zdiskreditovat Trumpa, a šíří se povědomí o roli FBI v takzvaném „Trumpově povstání“. Levicoví demokraté vytáhli stranu daleko na končetiny, které ruší průměrného voliče. Nelíbí se jim protibělošská propaganda, ničení památek, pronásledování Trumpových aktivistů a příznivců, transgender politika, která umožňuje mužům prezentovat se jako ženy a mít přístup do ženských zařízení a sportovních týmů. Nemají rádi nerodová zájmena.

Ředitel CIA William Burns nedávno navštívil Moskvu. Někteří v USA říkají, že jeho posláním bylo „varovat Moskvu“ před „hromaděním vojáků poblíž ukrajinských hranic a pokusit se zjistit, co je motivací ruských akcí“.

Nevím, proč ředitel CIA navštívil Rusko nebo proč Kreml návštěvu povolil. Pokud Burns dal nějaké takové varování, je to odraz arogance Washingtonu. Andrej Marťanov argumentoval, že americká armáda je převyšována ruskou armádou a Ukrajina je na hranici Ruska, nikoli na hranicích Ameriky.

Pokud jsou zbraňové systémy, které před chvílí Putin popsal, skutečně rozmístěny, jsou USA příliš deklasovány na to, aby daly Kremlu jakékoli varování. Kreml by musel být špatně informován a špatně doporučeno, aby věnoval jakoukoli pozornost varování od CIA.

To, co by Kreml měl brát vážně, je atentát CIA na Putina. Z důvodů, které nedávají smysl, povolila ruská vláda v Rusku existenci organizací financovaných Západem, které slouží zájmům USA a NATO. Je to také případ, že značné procento ruské intelektuální třídy je zamilované do Spojených států. Existují náznaky, že i současný Kreml se jen neochotně vzdává snu o integraci do zkorumpovaného a umírajícího západního světa.

Fantazijní myšlení může porazit realismus a realismus je takový, že Washington by byl rád, kdyby Rusko ztratilo silného a schopného vůdce.

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)