Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Jak budou od 1.ledna legalizovány soukromé armády na Ukrajině

Jak budou od 1.ledna legalizovány soukromé armády na Ukrajině

Sotva vstoupil v platnost zákon o „národním odporu“ přijatý pro případ Putinovy invaze (stane se tak 1. ledna), kdy už se v Kyjevě začaly vytvářet jednotky územní obrany .

Olesya Medvedeva , komentátorka webu Strana.ua
29. prosince 2021 - 06:20

Tento proces vee starosta hlavního města Vitalij Kličko, který se vrátil z alpských středisek. Kancelář starosty pod záminkou ruské invaze uvedla, že město připraví na případný konflikt se sousedem. Zejména - na ochranu ústředních orgánů.

Pravda, je zřejmé, že opatření připravovaná Kličkem jsou vhodnější pro posílení jeho osobní kontroly nad hlavním městem než pro odražení vojenského útoku. Je nepravděpodobné, že by armáda vyzbrojená loveckými puškami ochránila Nejvyšší radu před pravidelnou ruskou armádou.

Ministerstvo obrany už začalo starostovi vyčítat překračování jeho pravomocí. Starosta však zatím své záměry neopustil a zřejmě vážně plánuje pořízení miniarmády. A pokud se ji nepodaří vytvořit, tak alespoň získat body na téma Putinovy invaze a mobilizovat voliče, kteří Zelenskému vyčítají nečinnost tváří v tvář „ruské hrozbě“.

V novém vydání blogu  „Yasno. Pochopitelně" zvláštní zpravodajka webu Strana Olesya Medveděva zabývá situací v hlavním městě a připomíná, jak by se na Ukrajině měla podle zákona utvářet územní obrana.  


(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)